Home MUNDIAL 2018 Τεράστιο ματς, χατ-τρικ Ρονάλντο και ισοπαλία 3-3 στο Πορτογαλία-Ισπανία

Τεράστιο ματς, χατ-τρικ Ρονάλντο και ισοπαλία 3-3 στο Πορτογαλία-Ισπανία

Σπουδαίο ματς παρακολουθήσαμε το βράδυ της Παρασκευής με χορταστικό θέαμα από Πορτογαλία και Ισπανία. Ισόπαλο 3-3 το μεγάλο ντέρμπι του Β’ Ομίλου.

Η Πορτογαλία προηγήθηκε με τον Ρονάλντο με πέναλτι μόλις στο 4ο λεπτό. Ο Ντιέγκο Κόστα ισοφάρισε μετά από προσωπική ενέργεια και σουτ στο 24ο λεπτό. Ο Ρονάλντο ήταν ο παίκτης που έβαλε ξανά την Πορτογαλία σε θέση οδηγού στο 44ο λεπτό με σουτ και κακή απόκρουση του Ντε Χέα.

Το σκορ αυτό παρέμεινε μέχρι το 55ο λεπτό όταν ο Κόστα με πλασέ από κοντά έφερε το ματς ξανά στα ίσα. Ο Νάτσο με τρομερό σουτ στο 58′ έφερε τη μεγάλη ανατροπή για τους Ισπανούς όμως ο Ρονάλντο δεν είχε πει την τελευταία του κουβέντα. Ο Πορτογάλος σταρ στο 88′ έστισε την μπάλα εκτός περιοχής και με εκπληκτική εκτέλεση φάουλ ισοφάρισε σε 3-3.