Home TOP NEWS Εκτός έδρας νίκη της ΑΕΛ επί του Ερμή

Εκτός έδρας νίκη της ΑΕΛ επί του Ερμή

Η αυλαία του φετινού Πρωταθλήματος Cyta άνοιξε σήμερα στο Στάδιο «Ν. ΠΑΠΑΣ Group – Αμμόχωστος Επιστροφή» με τον αγώνα μεταξύ του Ερμή Αραδίππου με την ΑΕΛ.

Η ομάδα της Λεμεσού επικράτησε με 1-0 μετά από ένα πολύ καλό παιχνίδι με αρκετές φάσεις και για τις δύο ομάδες.

Ισόπαλο 0-0 το πρώτο ημίχρονο με καλές όμως φάσεις μπροστά από τις δύο εστίες. Δοκάρι οι γηπεδούχοι στο 45’ με δυνατό σουτ του Ντίντακ.

Καλές ευκαιρίες δημιουργήθηκαν και στο δεύτερο ημίχρονο και τελικά τη νίκη εξασφάλισε η ΑΕΛ.

Στο 69ο λεπτό ο Χουράδο, που μπήκε αλλαγή λίγο νωρίτερα, από κοντά άνοιξε το σκορ για την ΑΕΛ (1-0) πετυχαίνοντας το πρώτο φετινό γκολ στο Πρωτάθλημα, που αποδείχτηκε αρκετό για να της χαρίσει τους πολύτιμους βαθμούς.