Home TOP NEWS Δημιούργησε ερωτηματικά

Δημιούργησε ερωτηματικά

Το παιχνίδι μεταξύ ΟΜΟΝΟΙΑΣ και Απόλλωνα βρίσκεται στο 82′ της αναμέτρησης, με τη Λεμεσιανή ομάδα να προηγείται με 0-2. Απομένει ένα γεμάτο δεκάλεπτο για το τριφύλλι να αντιδράσει μπας και πάρει κάτι από το παιχνίδι, ενώ ο Κάρλος Ολίβα διαθέτει άλλη μια αλλαγή.

Στο συγκεκριμένο λεπτό (λίγο νωρίτερα για να είμαστε πιο ακριβείς), γυρίζει στους ποδοσφαιριστές που προθερμαίνονταν και φωνάζει τον Κρίστιαν Μανρίκε. Η αλλαγή γίνεται, και ο ποδοσφαιριστής αντικαθιστά τον Κρις Μόντε που αγωνιζόταν στο φτερό μετά την είσοδο στον αγώνα του Χουάν Αλμπίν.

Η ΟΜΟΝΟΙΑ έψαχνε γκολ και ο κόουτς επέλεξε να περάσει στον αγώνα ένα αριστερό μπακ, που μετρούσε ελάχιστα λεπτά συμμετοχής, και να αποσύρει ένα δεκάρι που έπαιζε εξτρέμ τη δεδομένη χρονική στιγμή. Κίνηση που δημιούργησε ερωτηματικά στον κόσμο της ομάδας…

ΥΣ. Σε καμιά περίπτωση δεν κρίνεται η αξία του Κρίστιαν Μανρίκε. Η κίνηση είναι που έκανε τον κόσμο να απορεί και όχι η ποιότητα του ποδοσφαιριστή.