Home ΑΛΛΑ ΤΜΗΜΑΤΑ ΑΚΑΔΗΜΙΑ Με τρεις «πράσινους» στην εντεκάδα, ισοπαλία 1-1 με την Αρμενία

Με τρεις «πράσινους» στην εντεκάδα, ισοπαλία 1-1 με την Αρμενία

Η Εθνική μας ομάδα των νέων έφερε ισοπαλία 1-1 με την αντίστοιχη της Αρμενίας σε φιλικό παιχνίδι που πραγματοποιήθηκε σήμερα στο Ερεβάν. Κακουλής, Γεωργίου και Ποντικός ήταν στο αρχικό σχήμα.

Η Κύπρος άνοιξε το σκορ στο 29ο λεπτό με τον Ιάκωβο Σαββίδη, με το 1-0 να είναι το αποτέλεσμα του πρώτου ημιχρόνου. Προηγήθηκε αποβολή ποδοσφαιριστή της Αρμενίας για φάουλ σε επικίνδυνη επίθεση της ομάδας μας.

Λίγο μετά την έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου (48′) η Αρμενία ισοφάρισε σε 1-1 και το σκορ αυτό έμεινε μέχρι το τέλος.

Το διπλό φιλικό έγινε στο πλαίσιο της προετοιμασίας της ομάδας μας ενόψει της συμμετοχής της στο νέο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα U19 και συγκεκριμένα στην προκριματική φάση.

Κύπρος (Σ. Δαμιανού): Θεοδουλίδης, Γεωργίου, Ανδρέου, Φραντζής, Χατζηκωνσταντή, Σαββίδης, Στεφάνου, Ποντικός, Κακουλλής, Ανδρονίκου, Κωνσταντινίδης