Home TOP NEWS Τι έκαναν οι διεθνείς μας στις υποχρεώσεις με την εθνική τους ομάδα

Τι έκαναν οι διεθνείς μας στις υποχρεώσεις με την εθνική τους ομάδα

Επτά ποδοσφαιριστές μας είχαν υποχρεώσεις με την Εθνική τους ομάδα τις προηγούμενες ημέρες.

Δύο ενενηντάλεπτα στους αγώνες της Εθνικής Ουγγαρίας κόντρα σε Τουρκία και Ρωσία, κατέγραψε ο Άνταμ Λανγκ. Οι Ούγγροι επικράτησαν 0-1 της Τουρκίας, ενώ έχασαν 2-3 από τη Ρωσία.

Βασικός κόντρα στο Ισραήλ αγωνίστηκε ο Μίχαλ Ντούρις. Μάλιστα ο επιθετικός της ομάδας μας πέτυχε το μοναδικό γκολ της Εθνικής Σλοβακίας στην εκτός έδρας ισοπαλία με 1-1.

Στο παιχνίδι της Εθνικής μας με το Μαυροβούνιο, οι Κυριακίδης και Κούσουλος αγωνίστηκαν για 90 λεπτά, ενώ ο Τζιωνής έπαιξε μέχρι το 85’. Ο Λοΐζου πέρασε στο 64’ ως αλλαγή. Στον αγώνα με το Αζερμπαϊτζάν οι Κυριακίδης και Τζιωνής αγωνίστηκαν καθ’ όλη τη διάρκεια, ενώ ο Λοΐζου πέρασε στο παιχνίδι στο 57’. Στο ίδιο λεπτό ο Κούσουλος, που είχε ξεκινήσει στο αρχικό σχήμα, έγινε αλλαγή. Η Κύπρος έχασε 0-2 από το Μαυροβούνιο και 0-1 από το Αζερμπαϊτζάν.

Για 90 λεπτά στον αγώνα της Εθνικής Ελπίδων κόντρα στην Πορτογαλία αγωνίστηκε ο Νικόλας Παναγιώτου. Η Κύπρος γνώρισε την ήττα με 0-4.