Home TOP NEWS Διπλό στην Λευκορωσία για την Εθνική Ελπίδων!Επαίξε σε όλο το ματς ο...

Διπλό στην Λευκορωσία για την Εθνική Ελπίδων!Επαίξε σε όλο το ματς ο Νικόλας Παναγιώτου…

Σε παιχνίδι που έγινε στην Λευκορωσία και στο γήπεδο Torpedo Zhodino Stadium για την προκριματική φάση του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος U21 η Εθνική Ελπίδων της Κύπρου επικράτησε με 1-2 της αντίστοιχης ομάδας της Λευκορωσίας.

Η Εθνική μας κατάφερε να προηγηθεί νωρίς στο παιχνίδι με το γκολ του Σωτηρίου έπειτα από εκτέλεση φάουλ. Μετά το γκολ το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα είχε άλλη μια καλή στιγμή στο 44ο λεπτό με τον Τζακ Ρόουλς να κάνει το σουτ όμως ο κήπερ των Λευκορώσων του είπε “όχι”.

Με το “καλημέρα” της επανάληψης η Εθνική μας κατάφερε να φτάσει σε δεύτερο γκολ με κεφαλιά του Μάριου Περατικού έπειτα από εκτέλεση φάουλ.

Το μόνο που κατάφεραν οι γηπεδούχοι ήταν να μειώσουν με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο 87ο λεπτό.

H Εθνική μας αγωνίστηκε με τους, Παρασκευά, Περατικό, Πηλέα, Αντωνίου, Κορρέα, Παναγιώτου, Μάμα, Ρόουλς, Κατσαντώνη, Σωτηρίου, Κωνσταντίνου.

Ο ένας εκ των δύο ποδοσφαιριστών της ΟΜΟΝΟΙΑΣ, ο Νικόλας Παναγιώτου αγώνιστηκε σε όλο το 90ο λέπτο