Home ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Ημίχρονο: Ανώτερη η PSV έχει το προβάδισμα, ρευστό το σκορ και το...

Ημίχρονο: Ανώτερη η PSV έχει το προβάδισμα, ρευστό το σκορ και το παλεύουμε

Παλεύει το παιχνίδι η ΟΜΟΝΟΙΑ απέναντι σε μία καλύτερη ομάδα και είναι πίσω στο σκορ με 1-0 από το 35ο λεπτό. Κράτησε πολύ περισσότερη ώρα τη μπάλα η PSV, είναι σαφώς πιο επιθετική και απειλητική στο γήπεδο όμως και η ΟΜΟΝΟΙΑ έφτιαξε κάποιες φάσεις. Το σκορ είναι ρευστό, κάνει σπουδαίο παιχνίδι ο Φαμπιάνο.

Είναι πραγματικά πολύ δύσκολος ο αγώνας και θα περιμένουμε να δούμε τι μας επιφυλάσσει το δεύτερο μέρος.

To πρώτο μέρος:

Σε σχηματισμό 4-2-3-1 παρατάσσει απόψε την ΟΜΟΝΟΙΑ ο Χένιγνκ Μπεργκ. Δίδυμο στην άμυνα οι Λανγκ και Λούφτνερ, ο Φαμπιάνο στο τέρμα. Δεξί μπακ θα είναι ο Κούσουλος και αριστερά ο Κίκο.

Πιο μπροστά θα παίξουν οι Σέχου και Βίτορ. Ο Τιάγκο είναι λίγο πιο μπροστά στον κεντρικό διάδρομο ενώ στα άκρα ο Τζιωνής τοποθετήθηκε αριστερά και ο Λοϊζου δεξιά.

Μόνος στην κορυφή της επίθεσης ο Σενέ.

Μπήκε στο γήπεδο για να επιτεθεί η Αϊντχόβεν και στα πρώτα λεπτά πλησίαζε με ευκολία την περιοχή μας.

Το πρώτο σουτ έγινε από την PSV στο 3ο λεπτό χωρίς όμως να απειληθεί ο Φαμπιάνο.

Αμύνθηκε με διπλή ζώνη η ΟΜΟΝΟΙΑ και όλους τους παίκτες πίσω από τη μπάλα. Έδωσε χώρο στους Ολλανδούς οι οποίοι κράτησαν περισσότερο τη μπάλα.

Το πρώτο τέταρτο κύλησε χωρίς φάσεις.

Στο 19ο λεπτό ο Μπάουμγκαρντ πετάχτηκε στην περιοχή μας, ύστερα από εκτέλεση κόρνερ, έπιασε την κεφαλιά με τη μπάλα

Μετά το 20ο λεπτό οι γηπεδούχοι ανέβασαν το ρυθμό τους και έψαξαν το γκολ. α να περνάει άουτ.

Στο 22ο λεπτό η PSV έχασε μεγάλη ευκαιρία όταν εκτελέστηκε κόρνερ, ο Φαμπιάνο έδιωξε με τις γροθιές ήταν στο έδαφος με τον Μάλεν να κάνει γυριστό σουτ και τον Λούφτνερ να διώχνει στη γραμμή.

Δευτερόλεπτα αργότερα έγινε με δύναμη ένα σουτ στην εστία μας και ο Φαμπιάνο απέκρουσε πολύ δύσκολα.

Στο 32ο λεπτό η ΟΜΟΝΟΙΑ είχε την καλύτερη της στιγμή. Ο Τζιωνής μπήκε στη περιοχή από αριστερά, έστειλε παράλληλη σέντρα προς τον Σενέ ο οποίος δεν μπόρεσε να πλασάρει προς την εστία ενώ στην εξέλιξη ούτε ο Τιάγκο μπόρεσε να σουτάρει προς το τέρμα.

Στο 35ο λεπτό οι Ολλανδοί αντάλλαξαν τη μπάλα με ταχύτητα, ο Μαξ μπήκε στην περιοχή μας από αριστερά, έστειλε με δύναμη μία χαμηλή σέντρα και ο Μάλεν σκόραρε με κοντινό πλασέ.

Αντέδρασε μετά το γκολ η ΟΜΟΝΟΙΑ. Ο Σέχου έφυγε από αριστερά, έδωσε στον Τιάγκο στον κεντρικό διάδρομο, αυτός σούταρε και ο Μβογκό απέκρουσε δύσκολα σε κόρνερ.

Στο 39ο λεπτό η PSV είχε δοκάρι σε σουτ του Ντάμφρις έξω από την περιοχή.

Στο 44ο λεπτό ο Τιάγκο κέρδισε φάουλ έξω από την περιοχή της Αϊντχόβεν. Το εκτέλεσε ο Τιάγκο πάνω στο τείχος.

Στις καθυστερήσεις τους ημιχρόνου έκανε μεγάλη απόκρουση ο Φαμπιάνο κρατώντας το σκορ στο 1-0.