Home TOP NEWS Έκανε την έκπληξη η Σλοβακία απέναντι στην Πολωνία – Βασικός ο Χούμποτσαν,...

Έκανε την έκπληξη η Σλοβακία απέναντι στην Πολωνία – Βασικός ο Χούμποτσαν, αλλαγή ο Ντούρις

Η Εθνική Σλοβακίας στην οποία αγωνίζεται ο Χούμποτσαν και ο Ντούρις της ΟΜΟΝΟΙΑΣ πήρε μια μεγάλη και παλικαρίσια νίκη κόντρα στην Πολωνία του Λεβαντόφσκι και μπήκε με το “δεξί” στο Euro.

Για την ιστορία να πούμε ότι οι Σλοβάκοι άνοιξαν το σκορ στο 18ο λεπτό με αυτογκόλ του Szczęsny μετά από του σουτ του Mak. Να σημειώσουμε ότι στο γκολ είχε συνεισφορά και ο αμυντικός της ομάδας μας, ο Τόμας Χούμποτσαν.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Πολωνία μπήκε “φουριόζα και στο 49ο λεπτό έφερε το παιχνίδι στα ίσα με όμορφο πλασέ του Linetty.

Στο 63ο λεπτό άλλαξαν οι ισορροπίες στο παιχνίδι όταν ο Krychowiak αντίκρισε την κόκκινη κάρτα (δεύτερη κίτρινη) κάτι που το εκμεταλλεύτηκε η Σλοβακία και έξι λεπτά αργότερα στο 69ο λεπτό έκανε το 2-1 με τον Skriniar.

Όσο για την συμμετοχή των δύο ποδοσφαιριστών της ΟΜΟΝΟΙΑΣ, ο Χούμποτσαν αγωνίστηκε σε όλο το 90ο λεπτό και ο Χούμποτσαν αγωνίστηκε για 10λεπτά περνόντας στον αγωνιστικό χώρο ως αλλαγή.