Home TOP NEWS Έπαιξε 85λεπτά ο Χούμποτσαν, ως αλλαγή ο Ντούρις στην ήττα της Σλοβακίας...

Έπαιξε 85λεπτά ο Χούμποτσαν, ως αλλαγή ο Ντούρις στην ήττα της Σλοβακίας από την Σουηδία

Δεν τα κατάφερε η Εθνική Σλοβακίας των Τόμας Χούμποτσαν και του Μίχαλ Ντούρις, καθώς ηττήθηκε από την Σουηδία με 1-0.

Στο πρώτο ημίχρονο ο αγώνας δεν έβγαλε πολλές φάσεις με το 0-0 να σφραγίζει τις προσπάθειες των δύο ομάδων.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Σουηδία έψαξε περισσότερο το γκολ και στο 77ο λεπτό το βρήκε από τα έντεκα βήματα με τον  Φόρσμπεργκ να μετουσιώνει το πέναλτι που κέρδισε ο Κουάισον από τον Ντουμπράνβκα.

Όσον αφορά τους παίκτες της ΟΜΟΝΟΙΑΣ που είναι στην Εθνική Σλοβακίας, αγωνίστηκε για 85λεπτά ο Χούμποτσαν, ενώ ο Ντούρις πέρασε στο 85ολεπτό της αναμετρήσης στον αγώνα.