Home TOP NEWS Στα πλέι – οφ για το Μουντιάλ η Νιγηρία – Έπαιξε κόντρα...

Στα πλέι – οφ για το Μουντιάλ η Νιγηρία – Έπαιξε κόντρα στο Πράσινο Ακρωτήρι ο Σέχου

Ισόπαλες 1-1 εξήλθαν η Εθνική Νιγηρίας και το Πράσινο Ακρωτήρι στο ντέρμπι του ομίλου τους, αποτέλεσμα που ευνοεί τους γηπεδούχους, οι οποίοι τερμάτισαν στην πρώτη θέση.

Με την σημερινή ισοπαλία λοιπόν, οι «Σούπερ Αετοί» άφησαν εκτός Μουντιάλ το Πράσινο Ακρωτήρι το οποίο τερμάτισε στην 2η θέση, παράλληλα, η Νιγηρία θα διεκδικήσει τη συμμετοχή της στα γήπεδα του Κατάρ μέσω μπαράζ.

Για την ιστορία να πούμε ότι το σκορ άνοιξε για τους γηπεδούχους ο Οσιμέν με το καλήμερα της αναμέτρησης και μόλις στο 1ο λεπτό, ωστόσο τέσσερα λεπτά αργότερα ο Στόπιρα έφερε το ματς στα ίσα, αποτέλεσμα το οποίο έμεινε μέχρι το τελευταίο σφύριγμα.

Να σημειώσουμε ότι, στον συγκεκριμένο αγώνα αγωνίστηκε και ο ποδοσφαιριστής της ομάδας μας, ο Αμπντουλάχι Σέχου, ο οποίος πέρασε στον αγώνα στο 68ο λεπτό της αναμέτηρησης, αγωνιζόμενος για περισσότερο από ένα 20λέπτο.