Home TOP NEWS Νίκησε την Δόξα και έπιασε κορυφή ο Άρης, μπλόκο της ΠΑΕΕΚ στην...

Νίκησε την Δόξα και έπιασε κορυφή ο Άρης, μπλόκο της ΠΑΕΕΚ στην ΑΕΚ!

Με δύο αναμετρήσεις άνοιξε η αυλαία της 17ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος CYTA.

Στο πρώτο χρονικά παιχνίδι που έγινε στο Τσίρειο Στάδιο ο Άρης Λεμεσού επικράτησε της Δόξας Κατωκοπιάς με 1-0 με το χρυσό γκολ που πέτυχε ο Ιωσηφίδης στο 27ο λεπτό της αναμέτρησης.

Στο άλλο ματς με το οποίο έκλεισε η πρώτη μέρας της 17ης ατροφής η ΠΑΕΕΚ εξήλθε ισόπαλη 2-2 με την ΑΕΚ και την έριξε από την κορυφή. Οι Λαρνακιώτες ήταν αυτοί που άνοιξαν το σκορ με τον Ροσάλες. Ο Μπάμπιτς στο 81ο λεπτό έφερε το παιχνίδι στα ίσα από το σημείο του πέναλτι, στο 90ο λεπτό ο Τρισκόφσκι από την άσπρη βούλα έκανε το 1-2 και στο 96ο λεπτό ο Καπαρτής και πάλι από τα έντεκα βήματα διαμόρφωσε το τελικό 2-2.