Home TOP NEWS ΘΡΙΑΜΒΟΣ!!! Ηρωικός τίτλος στα πέναλτι

ΘΡΙΑΜΒΟΣ!!! Ηρωικός τίτλος στα πέναλτι

Θρίαβος για την ΟΜΟΝΟΙΑ κόντρα σε όλα απόψε. Παίζοντας με 10 παίκτες για 120 λεπτά κράτησε στην άμυνα, και στα πέναλτι ήταν η ομάδα που πανηγύρισε. Μεγάλη βραδιά απόψε.

Οι φάσεις:

Κόκκινη κάρτα στον Σέχου για μαρκάρισμα έξω από την περιοχή στον Βοιτκόφσκι, στο 5ο λεπτό.

11′ Αλλαγή ο Παπουλής μέσα ο Χούμποτσαν.

Στο 15ο λεπτό βγήκε μπαλιά για τον Κίκο ο οποίος κατέβασε στη περιοχή, έδωσε πίσω στον Ματαβς που σούταρε, κόντραρε η μπάλα και πήγε πάνω στον τερματοφύλακα Χριστοδούλου.

Στο 25ο λεπτό ο Γκόρουμπετς πήρε κάθετα τη μπάλα και έφυγε από πλάγια θέση απέναντι στον Φαμπιάνο. Σούταρε όμως η προσπάθεια του ήταν άστοχη.

Στο 29ο λεπτό ο Χουντόμπιακ έκανε σουτ με δύναμη έξω από την περιοχή το οποίο απέκρουσε σταθερά ο Φαμπιάνο.

Πολύ μεγάλη ευκαιρία χάθηκε για τον Εθνικό στο 30ο λεπτό με τον Γκονζάλες όταν από το ύψος του πέναλτι βρέθηκε σε θέση για γκολ όμως σούταρε λίγο πάνω από την εστία.

Στο 38ο λεπτό ο Λοβέρα εκτέλεσε κόρνερ από δεξιά, έπιασε την κεφαλιά ο Χούμποτσαν όμως η μπάλα έφυγε έξω.

Β’ Ημίχρονο:

Άφησε τον Κίκο εκτός και έριξε στο ματς τον Παναγιώτου ο Λένον για το δεύτερο ημίχρονο.

Η πρώτη φάση στο δεύτερο μέρος ήταν για τον Εθνικό. Ο Θωμάς Ιωάννου βρέθηκε σε θέση για σουτ, το έκανε όμως η μπάλα πήγε στον Φαμπίανο.

Ευκαιρία έχασε στο 58’ ο Μάζουρεκ ο οποίος πήρε πάσα από τον Θωμά Ιωάννου όμως το σουτ του έφυγε ψηλά.

Στο 60 ο Μάζουρεκ δέχθηκε μπαλιά από τον Θωμά Ιωάννου όμως μπροστά στο τέρμα δεν πρόλαβε να σουτάρει.

Στο 65’ μπήκαν οι Τσέποβιτς και Κακουλλής και βγήκαν οι Μάταβς και Λοβέρα.

Στο 768ο λεπτό ο Χουντόμπιακ έκανε με δύναμη σουτ έξω από την περιοχή το οποίο πέρασε λίγο έξω.

Κεφαλιά του Ντούρις στο 79’ ύστερα από σέντρα του Ζάγκμπα η μπάλα έφυγε έξω.

Ανέβηκε αρκετά μέτρα ο Γκόρουπετς και έκανε σουτ έξω από την περιοχή με δύναμη πάνω στον Φαμπιάνο.

Τεράστια ευκαιρία έχασε στο 87’ ο Τσέποβιτς ο οποίος πήρε πάσα από τον Κακουλλή, πλάσαρε από κοντά όμως ο Χριστοδούλου απέκρουσε.

Στο 90’ ο Χαράλαμπος μπήκε στη θέση του Μιξ.

Ευκαιρία χάθηκε στις καθυστερήσεις με τον Κακουλλή ο οποίος πήρε κάθετη από τον Μαπσιρού, πλάσαρε όμως απέκρουσε ο Χριστοδούλου.

Παράταση:

Η πρώτη και μοναδική φάση στο πρώτο ημίχρονο ήρθε με την έναρξη της παράτασης και ήταν μεγάλη για τον Εθνικό. Εκτελέστηκε φάουλ από απόσταση η μπάλα αναπήδησε και κτύπησε στο δοκάρι της εστίας του Φαμπιάνο.

Στο 113ο λεπτό έγινε δυνατό σουτ από δύσκολη θέση έξω από την περιοχή μας, έβαλε το κεφάλι ο Λανγκ και παραχώρησε κόρνερ.

Στο 115 χάθηκε τεράστια ευκαιρία για τον Εθνικό όταν βγήκε συρτή σέντρα μπροστά στο τέρμα του Φαμπιάνο και ο Μάριος Ηλία άγγιξε τη μπάλα όμως δεν πήγε μέσα, έφυγε παράλληλα από το τέρμα.

Αποβλήθηκε ο Λένον στο 120ο λεπτό της Παράτασης.

Η τελευταία φάση  ήταν για την ΟΜΟΝΟΙΑ με κεφαλιά του Κακουλλή άστοχη, ύστερα από κόρνερ.

Διαδικασία Πέναλτι:

Ο Ζάγκμπα εκτέλεσε πρώτος, απέκρουσε ο Φαμπιάνο.

Ο Τσέποβιτς για την ΟΜΟΝΟΙΑ, απέκρουσε ο Χριστοδούλου

Σκόραρε για τον Εθνικό ο Γκονζάλες

Ο Γιούστε εκτέλεσε το δεύτερο πέναλτι της ΟΜΟΝΟΙΑΣ και σκόραρε για το 1-1

ΟΧουντόμπιακ  ανέλαβε το τρίτο πέναλτι του Εθνικού, η μπάλα πήγε στο δοκάρι.

Ο Λανγκ εκτέλεσε το τρίτο πέναλτι της ομάδας και έδωσε προβάδισμα στην ΟΜΟΝΟΙΑ  2-1

Ο Μάριος  Ηλία ανέλαβε το 4ο πέναλτι του Εθνικού  και σκόραρε για το 2-2.

Ο Κακουλλής  πήγε στο 4ο για την ΟΜΟΝΟΙΑ και έστειλε τη μπάλα ψηλά άουτ

Το 5ο πέναλτι του Εθνικού εκτέλεσε ο Ταράσοβς ο οποίος έκανε το 3-2

Ο Μπασιρού εκτέλεσε το 5ο πέναλτι της ΟΜΟΝΟΙΑΣ και ισοφάρισε 3-3.

Πήγε ο Άδωνη για το 6ο πέναλτι του Εθνικού και σκόραρε για το 4-3.

Ο Λοΐζου πήγε στην εκτέλεση για την ΟΜΟΝΟΙΑ και έκανε το 4-4

Ακολούθησε η εκτέλεση του Περατικού. Απέκρουσε ο Φαμπιάνο.

Ο Χαραλάμπους εκτέλεσε το 7ο πέναλτι της ΟΜΟΝΟΙΑΣ και σκόραρε για να δώσει τον τιτλο στην ΟΜΟΝΟΙΑ