Home TOP NEWS Ανακοινώθηκε το πρόγραμμα μέχρι τη 17η αγωνιστική

Ανακοινώθηκε το πρόγραμμα μέχρι τη 17η αγωνιστική

SHARE


Η ΚΟΠ ενημέρωσε για το πρόγραμμα μέχρι και τη 17η αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Αναλυτικά:

Η ΚΟΠ ανακοινώνει ότι το πρόγραμμα διεξαγωγής των αγώνων από την  5η μέχρι την 17η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Cyta, περιόδου 2022/2023, καθορίστηκε ως ακολούθως:

5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΣΑΒΒΑΤΟ, 01.10.2022                                                               
19:00 ΑΠΟΛΛΩΝ Λεμεσού – ΠΑΦΟΣ FC
19:00 ΔΟΞΑ Κατωκοπιάς – ΟΜΟΝΟΙΑ Λευκωσίας
20:00 ΑΕΚ Λάρνακας – ΑΝΟΡΘΩΣΙΣ Αμμοχώστου
ΚΥΡΙΑΚΗ, 02.10.2022
19:00 ΑΚΡΙΤΑΣ Χλώρακας – ΑΡΗΣ Λεμεσού
19:00 ΑΠΟΕΛ Λευκωσίας – ΑΕΛ Λεμεσού
ΔΕΥΤΕΡΑ, 03.10.2022
19:00 Ε.Ν. ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ – NEA ΣΑΛΑΜΙΝΑ Αμ/στου
19:00 ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ Πολεμιδιών – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Λευκωσίας

6η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ, 07.10.2022                                                          
19:00 ΑΠΟΕΛ Λευκωσίας – ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ Πολεμιδιών
ΣΑΒΒΑΤΟ, 08.10.2022
19:00 ΠΑΦΟΣ FC – E.N. ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ
19:00 ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ Αμ/στου – ΔΟΞΑ Κατωκοπιάς
ΚΥΡΙΑΚΗ, 09.10.2022
18:00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Λευκωσίας – ΑΚΡΙΤΑΣ Χλώρακας
19:00 ΑΡΗΣ Λεμεσού – ΑΕΚ Λάρνακας
ΔΕΥΤΕΡΑ, 10.10.2022
19:00 ΑΝΟΡΘΩΣΙΣ Αμμοχώστου – ΑΠΟΛΛΩΝ Λεμεσού
19:00 ΑΕΛ Λεμεσού – ΟΜΟΝΟΙΑ Λευκωσίας

7η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ, 14.10.2022
19:00 ΔΟΞΑ Κατωκοπιάς – ΠΑΦΟΣ FC
ΣΑΒΒΑΤΟ, 15.10.2022
19:00 Ε.Ν. ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ – ΑΝΟΡΘΩΣΙΣ Αμμοχώστου
ΚΥΡΙΑΚΗ, 16.10.2022
18:00 ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ Πολεμιδιών – ΑΕΛ Λεμεσού
19:00 ΑΚΡΙΤΑΣ Χλώρακας – ΑΠΟΕΛ Λευκωσίας
ΔΕΥΤΕΡΑ, 17.10.2022
19:00 AΠΟΛΛΩΝ Λεμεσού – ΑΡΗΣ Λεμεσού
19:00 ΑΕΚ Λάρνακας – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Λευκωσίας
19:00 OMONOIA Λευκωσίας – ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ Αμ/στου

8η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ, 21.10.2022                                                                         
19:00 ΑΝΟΡΘΩΣΙΣ Αμ/στου – ΔΟΞΑ Κατωκοπιάς
19:00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Λ/σίας – ΑΠΟΛΛΩΝ Λεμεσού
ΣΑΒΒΑΤΟ, 22.10.2022
18:00 ΠΑΦΟΣ FC – OΜΟΝΟΙΑ Λευκωσίας
20:00 ΑΠΟΕΛ Λευκωσίας – ΑΕΚ Λάρνακας
ΚΥΡΙΑΚΗ, 23.10.2022
17:00 ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ Πολεμιδιών – ΑΚΡΙΤΑΣ Χλώρακας
19:00 ΑΡΗΣ Λεμεσού – Ε.Ν. ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ
ΔΕΥΤΕΡΑ, 24.10.2022
19:00 ΑΕΛ Λεμεσού – ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ Αμμοχώστου

9η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ, 28.10.2022                                                          
19:00 ΑΚΡΙΤΑΣ Χλώρακας – ΑΕΛ Λεμεσού
ΣΑΒΒΑΤΟ,  29.10.2022
17:00 ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ Αμμοχώστου – ΠΑΦΟΣ FC
19:00 Ε.Ν. ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Λευκωσίας
ΚΥΡΙΑΚΗ, 30.10.2022
17:00 ΑΕΚ Λάρνακας – ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ Πολεμιδιών
19:00 ΑΠΟΛΛΩΝ Λεμεσού – ΑΠΟΕΛ Λευκωσίας
ΔΕΥΤΕΡΑ, 31.10.2022
19:00 ΟΜΟΝΟΙΑ Λευκωσίας – ΑΝΟΡΘΩΣΙΣ Αμ/στου
19:00 ΔΟΞΑ Κατωκοπιάς – ΑΡΗΣ Λεμεσού

10η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ, 04.11.2022                                                                         
19:00 ΑΠΟΕΛ Λευκωσίας – Ε.Ν. ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ
ΣΑΒΒΑΤΟ, 05.11.2022
19:00 ΑΝΟΡΘΩΣΙΣ Αμ/στου – ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ Αμ/στου
ΚΥΡΙΑΚΗ, 06.11.2022
17:00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Λευκωσίας – ΔΟΞΑ Κατωκοπιάς
19:00 ΑΕΛ Λεμεσού – ΠΑΦΟΣ FC
ΔΕΥΤΕΡΑ, 07.11.2022
18:00 ΑΡΗΣ Λεμεσού – ΟΜΟΝΟΙΑ Λευκωσίας
19:00 ΑΚΡΙΤΑΣ Χλώρακας – ΑΕΚ Λάρνακας
20:00 ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ Πολεμιδιών – ΑΠΟΛΛΩΝ Λεμεσού

11η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΠΕΜΠΤΗ,  10.11.2022
19:00 ΠΑΦΟΣ FC – ANOΡΘΩΣΙΣ Αμμοχώστου
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ, 11.11.2022
19:00 ΟΜΟΝΟΙΑ Λευκωσίας – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Λευκωσίας
19:00 ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ Αμ/στου – ΑΡΗΣ Λεμεσού
ΣΑΒΒΑΤΟ, 12.11.2022
17:00 Ε.Ν. ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ – ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ Πολεμιδιών
19:00 ΑΠΟΛΛΩΝ Λεμεσού – ΑΚΡΙΤΑΣ Χλώρακας
ΚΥΡΙΑΚΗ, 13.11.2022
17:00 ΑΕΚ Λάρνακας – ΑΕΛ Λεμεσού
19:00 ΔΟΞΑ Κατωκοπιάς – ΑΠΟΕΛ Λευκωσίας

12η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ, 25.11.2022             
19:00 ΑΡΗΣ Λεμεσού – ΠΑΦΟΣ FC
19:00 ΑΚΡΙΤΑΣ Χλώρακας – Ε.Ν. ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ
ΣΑΒΒΑΤΟ, 26.11.2022
17:00 ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ Πολεμιδιών – ΔΟΞΑ Κατωκοπιάς
17:00 ΑΕΚ Λάρνακας – ΑΠΟΛΛΩΝ Λεμεσού
ΚΥΡΙΑΚΗ, 27.11.2022
17:00 ΑΠΟΕΛ Λευκωσίας – ΟΜΟΝΟΙΑ Λευκωσίας
19:00 ΑΕΛ Λεμεσού – ΑΝΟΡΘΩΣΙΣ Αμ/στου
ΔΕΥΤΕΡΑ, 28.11.2022
19:00 OΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Λ/σίας – ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ Αμ/στου

13η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ,  02.12.2022
19:00 ΔΟΞΑ Κατωκοπιάς – ΑΚΡΙΤΑΣ Χλώρακας
19:00 Ε.Ν. ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ – ΑΕΚ Λάρνακας
ΣΑΒΒΑΤΟ, 03.12.2022
19:00 ΠΑΦΟΣ FC – OΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Λευκωσίας
19:00 ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ Αμ/στου – ΑΠΟΕΛ Λευκωσίας
ΚΥΡΙΑΚΗ, 04.12.2022
17:00 ΑΝΟΡΘΩΣΙΣ Αμμοχώστου – ΑΡΗΣ Λεμεσού
19:00 ΑΠΟΛΛΩΝ Λεμεσού – ΑΕΛ Λεμεσού
ΔΕΥΤΕΡΑ, 05.12.2022
19:00 ΟΜΟΝΟΙΑ Λευκωσίας – ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ Πολεμιδιών

14η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ, 09.12.2022                                                                                        
19:00 ΠΑΦΟΣ FC – ΑΠΟΕΛ Λευκωσίας
19:00 ΔΟΞΑ Κατωκοπιάς- ΑΕΚ Λάρνακας
ΣΑΒΒΑΤΟ, 10.12.2022
19:00 Ε.Ν. ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ – ΑΠΟΛΛΩΝ Λεμεσού
19:00 ΑΝΟΡΘΩΣΙΣ Αμ/στου – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Λ/σίας
ΚΥΡΙΑΚΗ, 11.12.2022
17:00 ΟΜΟΝΟΙΑ Λευκωσίας – ΑΚΡΙΤΑΣ Χλώρακας
19:00 ΑΕΛ Λεμεσού – ΑΡΗΣ Λεμεσού                                                 
ΔΕΥΤΕΡΑ, 12.12.2022
19:00 ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ Αμ/στου – ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ Πολεμιδιών

15η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΠΕΜΠΤΗ, 15.12.2022
19:00 Ε.Ν. ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ – ΑΕΛ Λεμεσού
19:00 ΑΠΟΛΛΩΝ Λεμεσού – ΔΟΞΑ Κατωκοπιάς
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ, 16.12.2022
19:00 ΑΕΚ Λάρνακας – ΟΜΟΝΟΙΑ Λευκωσίας
19:00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Λευκωσίας – ΑΡΗΣ Λεμεσού
ΣΑΒΒΑΤΟ, 17.12.2022
19:00 ΑΚΡΙΤΑΣ Χλώρακας – ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ Αμ/στου
19:00 ΑΠΟΕΛ Λευκωσίας –ΑΝΟΡΘΩΣΙΣ Αμμοχώστου
ΔΕΥΤΕΡΑ, 19.12.2022                                                 
19:00 ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ Πολεμιδιών – ΠΑΦΟΣ FC

16η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΤΕΤΑΡΤΗ, 21.12.2022                                                                
19:00 ΔΟΞΑ Κατωκοπιάς – Ε.Ν. ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ
19:00 ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ Αμ/στου – ΑΕΚ Λάρνακας
ΠΕΜΠΤΗ, 22.12.2022
19:00 ΟΜΟΝΟΙΑ Λευκωσίας – ΑΠΟΛΛΩΝ Λεμεσού
19:00 ΑΡΗΣ Λεμεσού – ΑΠΟΕΛ Λευκωσίας
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ, 23.12.2022
19:00 ΑΕΛ Λεμεσού – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Λευκωσίας
19:00 ΑΝΟΡΘΩΣΙΣ Αμ/στου – ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ Πολεμιδιών
ΣΑΒΒΑΤΟ, 24.12.2022
17:00 ΠΑΦΟΣ FC – AKΡΙΤΑΣ Χλώρακας

17η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΔΕΥΤΕΡΑ, 02.01.2023
19:00 Ε.Ν. ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ – ΟΜΟΝΟΙΑ Λευκωσίας
19:00 ΑΠΟΛΛΩΝ Λεμεσού – ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ Αμ/στου
ΤΡΙΤΗ, 03.01.2023          
19:00 ΑΠΟΕΛ Λευκωσίας – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Λευκωσίας
19:00 ΔΟΞΑ Κατωκοπιάς – ΑΕΛ Λεμεσού
ΤΕΤΑΡΤΗ, 04.01.2023
19:00 AKΡΙΤΑΣ Χλώρακας – ΑΝΟΡΘΩΣΙΣ Αμ/στου
19:00 ΑΕΚ Λάρνακας – ΠΑΦΟΣ FC
ΠΕΜΠΤΗ, 05.01.2023
19:00 ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ Πολεμιδιών – ΑΡΗΣ Λεμεσού