Home TOP NEWS Match Report: Δίκαια χάσαμε στο Τσίρειο

Match Report: Δίκαια χάσαμε στο Τσίρειο

Χάσαμε απόψε το παιχνίδι στο Τσίρειο, ύστερα από μία εμφάνιση η οποία προκαλεί απογοήτευση. Σε ακόμα έναν αγώνα ότι καταφέραμε επιθετικά ήταν σπασμωδικό, εν αντιθέσει με τον Απόλλωνα ο οποίο είχε τον πλήρη έλεγχο του αγώνα σε ολόκληρο το 90λεπτο, πίεσε, κυκλοφόρησε τη μπάλα, έφτιαξε φάσεις και γύρισε το παιχνίδι.

Το τελικό 2-1 ήταν πέρα για πέρα δικαιο. Η ΟΜΟΝΟΙΑ προηγήθηκε με πέναλτι του Μπρούνο στο πρώτο ημίχρονο, ο Απόλλων γύρισε το παιχνίδι στο δεύτερο ημίχρονο με τους Πίττα και Ζράντι.

Έβγαλε την πίεση ψηλά η ΟΜΟΝΟΙΑ στο ξεκίνημα του παιχνιδιού θέλοντας να περιορίσει τον Απόλλων στην προσπάθεια του να κυκλοφορήσει μπάλα, στα πρώτα λεπτά ωστόσο ήταν οι γηπεδουχοι αυτοί που είχαν κυρίως την κατοχή της.

Όταν η ΟΜΟΝΟΙΑ βγήκε κάπως πιο μπροστά διεκδίκησε δύο πέναλτι και κέρδισε με τον Ανσαριφάρντ την ευκαιρία να ανοίξει το σκορ και το έκανε με τον Μπρούνο.

Μετά το γκολ ο Απόλλων βγήκε μπροστά, έχασε μεγάλη ευκαιρία με τον Πίττα, έχασε άλλη μία με τον Κολ και ήταν η ομάδα η οποία κυκλοφόρησε μπάλα και πιο απειλητικός.

Το δεύτερο μέρος ανήκε ολοκληρωτικά στους γηπεδούχους που πήραν απόψε το ζητούμενο και μας αφήνουν χαμηλά στη βαθμολογία.

Έφυγε τραυματίας από το γήπεδο ο Κούσουλος.

Α’ Ημίχρονο:

Το γκολ για την ΟΜΟΝΟΙΑ ήρθε με πέναλτι το οποίο κέρδισε ο Ανσαριφάρντ και εκτέλεσε ο Μπρούνο.

Στο 22ο λεπτό ο Γιόνστεν έκανε σουτ το οποίο δεν βρήκε στόχο.

Ένα σουτ έξω από την περιοχή έκανε ο Ανσαριφάρντ πάνω στον Γιοβάνοβιτς στο 22′.

Στο 25ο λεπτό ο Πίττας πήρε κάθετη πάσα, μπήκε στην περιοχή, πλάσαρε όμως η μπάλα κτύπησε στο κάθετο δοκάρι του Φαμπιάνο.

Ένα σουτ από τον Χαμάς ήταν πολύ άστοχο.

Ο Μάθιους έβγαλε τεράστια άμυνα στο 31ο λεπτό όταν έγινε σουτ από τον Κολ, νίκησε τον Φαμπιάνο, η μπάλα πήγαινε στο τέρμα όμως ο Μάθιους έσωσε πάνω στη γραμμή.

Ένα πολύ άστοχο σουτ έκανε ο Γιόνστεν στο 34ο λεπτό.

Στο 45ο λεπτό ο Απόλλων κέρδισε πέναλτι σε σπρώξιμο του Μίλετιτς στον Βουγιασίν Γιοβάνοβιτς. Το εκτέλεσε ο Πίττας και έστειλε τη μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

Ο Μπα έκανε το πρώτο σουτ στο δεύτερο μέρος στο 47ο λεπτό. Ήταν άστοχο.

Πολύ καλή στιγμή και καλή ευκαιρία έχασε η ΟΜΟΝΟΙΑ στο 52ο λεπτό. Ο Κασάμα έκανε σουτ έξω από την περιοχή, κόντραρε  η μπάλα, πήγαινε προς το τέρμα όμως απέκρουσε ο Γιοβάνοβιτς δύσκολα.

Στο 53ο λεπτό ο Γιόστεν πήρε μπάλα στην περιοχή μας, έκανε σουτ το οποίο κόντραρε και δεν πήγε προς το τέρμα μας.

Πολύ καλή στιγμή για την ΟΜΟΝΟΙΑ στο 58ο λεπτό. Ο Ανσαριφάρντ πήρε μπάλα, έδωσε στον Μπρούνο έξω από την περιοχή αυτός σούταρε άστοχα.

Στο 59ο λεπτό ο Μπρούνο σούταρε από πλάγια θέση στην περιοχή, απέκρουσε δύσκολα ο Γιοβάνοβιτς.

Στο 60ο λεπτό βγήκαν Χάμπος και Ανσαριφάρντ και μπήκαν οι Κούσουλος και Μπέζους.

Στο 62ο λεπτό εκτελέστηκε κόρνερ στην περιοχή μας, ο Πίττας έπιασε την κεφαλιά στην καρδιά της άμυνας μας και σκόραρε.

Στο 72ο λεπτό ο Λένον έβαλε στο παιχνίδι τους Λοΐζου και Παπουλή στη θέση των Κασάμα και Μπρούνο.

Στο 78ο λεπτό εκτέλεσε φάουλ ιο Παπουλής, ο Μίλετιτς έκανε κεφαλιά στο δεύτερο δοκάρι αναγκάζοντας τον Γιοβάνοβιτς σε δύσκολη απόκρουση.

Ο Κούσουλος έφυγε από το παιχνίδι στο 82ο λεπτό…

Στο 83ο λεπτό ο Ζράντι πέτυχε ένα εκπληκτικό γκολ για να δώσει προβάδισμα στον Απόλλωνα.

Ο Μιξ μπήκε στη θέση του Κούσουλου μετά το γκολ του Απόλλωνα.

Ακόμα ένα δοκάρι βρήκε ο Απόλλων στο τέλος με τον Πίττα.