Home TOP NEWS Νίκη με 8-5 επι του Αποέλ και πρώτος τίτλος της χρονιάς!

Νίκη με 8-5 επι του Αποέλ και πρώτος τίτλος της χρονιάς!

Τον πρώτο τίτλο της χρονιά κατέκτησε η Φουτσαλική ΟΜΟΝΟΙΑ. Η ομάδα μας επικράτησε με  του Αποέλ στο κλειστό «Ελευθερία» και πανηγύρισε την κατάκτηση του Σούπερ Καπ.

Μαντέλη, Τσίτσιος(2), Ελ Κέμπε (2) και Κουλουμπρής (2) ήταν οι σκόρερ για την ομάδα μας.

Νωρίτερα:

Ζωντανά η εξέλιξη του αγώνα:

Με πέναλτι ο Μαντέλι κλείνει το σκορ

Σκοράρει το Αποέλ 1:14 πριν το τέλος του αγώνα για το 7-5

Σκοράρει ο Τσίτσιος 3:22 πριν το τέλος. Η ΟΜΟΝΟΙΑ ξανά μπροστά με 3 γκολ διαφορά.

Μειώνει ο Περικλέους σε 6-4, 7:25 πριν το τέλος

Δευτερόλεπτα μετά το γκολ του Κουλουμπρή, ο Ελ Κέμπε σημειώνει και 6ο γκολ για την ΟΜΟΝΟΙΑ και πλέον το προβάδισμα μας είναι πολύ μεγάλο.

9:30 πριν το τέλος του αγώνα και η ΟΜΟΝΟΙΑ παίρνει για δεύτερη φορά προβάδισμα δύο τερμάτων. Σκόρερ ο Κουλουμπρής

Είναι σε εξέλιξη το β’ ημίχρονο…

Ημίχρονο…

40 δευτερόλεπτα πριν το ημίχρονο ο  Κουλουμπρής πετυχαίνει ένα ωραίο γκολ για να δώσει ξανά προβάδισμα στην ομάδα.

Ισοφαρίζει ξανά το Αποέλ 1,56 πριν το τέλος του πρώτου 20λέπτου.

11 λεπτά πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου η ΟΜΟΝΟΙΑ σκοράρει ξανά με τον Ελ Κέμπε

2-2 με τον Ιακώβου ο οποίος απέφυγε και τον Σκαμπύλη 12:30 πριν το τέλος του ημιχρόνου.

2-1 με τον Περικλέους

Δευτερόλεπτα μετά γίνεται το 2-0 με τον Τσίτσιο

1-0 για την ΟΜΟΝΟΙΑ με τον Μαντέλι