Home ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Ημίχρονο: Επιβλητική η Σοσιεδάδ, σκόραρε στις καθυστερήσεις

Ημίχρονο: Επιβλητική η Σοσιεδάδ, σκόραρε στις καθυστερήσεις

Ήταν γρήγορος ο ρυθμός του παιχνιδιού από την αρχή. Η Σοσιεδάδ φυσιολογικά κρατούσε περισσότερη ώρα τη μπάλα και με την πολύ καλή της κυκλοφορία έφτανε έυκολα στη περιοχή μας. Εμεις αν και μπήκαμε με διάθεση στα πρώτα 5 λεπτά, η ανωτερότητα της αντιπάλου μας μαςε ανάγκασε να παίζουμε συνεχώς οπισθοχωρημένοι.

Μετά το μισάωρο πατήσαμε 1-2 φορέ την αντίπαλη περιοχή ύστερα από κάποια στημένα, δεν απειλήσαμε ωστόσο. Ήμασταν σε ολόκληρο το πρώτο ημίχρονο παρατηρητές στο παιχνίδι της αντιπάλου μας και φαινόταν ότι αργά η γρήγορα το γκολ θα ερχόταν. 11 τελικές κατέγραψε στα 45 πρώτα λεπτά η Σοσιεδάδ, σκόραρε στην 11η στις καθυστερήσεις.

Το πρώτο σουτ έγινε από τον Ρίκο στο 7ο λεπτό. Ήταν πολύ άστοχο.

Στο 17ο λεπτό ο Κούμπο έκανε σουτ το οποίο πέρασε δίπλα από την εστία του Ουζόχο.

Τεράστια ευκαιρία χάθηκε για τη Σοσιεδάδ στο 20ο λεπτό. Ο Χαράλαμπος έκανε λάθος με τον Καρικαμπούρου να κλέβει, έδωσε στον Ναβάρο ο οποίος μόνος απέναντι στον Ουζόχο πλάσαρε άουτ.

Η πρώτη τελική για την ΟΜΟΝΟΙΑ ήρθε με ένα άτσαλο σουτ του Κασάμα έξω από την περιοχή στο 29ο λεπτό.

Στο 35ο λεπτό ο Ρίκο έκανε με δύναμη σουτ από δύσκολη γωνία το οποίο πέρασε ψηλά.

Στο 39ο λεπτό ο Ναβάρο πήρε μπάλα στην περιοχή μας, πλάσαρε αδύναμα πάνω στον Ουζόχο.

Στο 44ο λεπτό ο Καρικαμπούρου έκανε ωραία προσπάθεια και σουτ έξω από την περιοχή μας, το οποίο απέκρουσε ο Ουζόχο.

Στις καθυστερήσεις ο Ιγιαραμέντι έχασε τρομερή ευκαιρία μπροστά στο τέρμα μας με τον Καρικαμπούρου να σουτάρει άστοχα, ύστερα από εκτέλεση κόρνερ.

Και λίγο αργότερα σκόραρε με τον Μπόγκναρ.