Home ΑΛΛΑ ΤΜΗΜΑΤΑ ΑΚΑΔΗΜΙΑ Προσπάθησε η U19 αλλά έμεινε εκτός συνέχειας του UEFA Youth League

Προσπάθησε η U19 αλλά έμεινε εκτός συνέχειας του UEFA Youth League

Η ΟΜΟΝΟΙΑ Κ19 υποδέχθηκε σήμερα στο Δασάκι τον Ερυθρό Αστέρα Κ19, στον επαναληπτικό του 1-0 της Σερβίας, για τον πρώτο γύρο του UEFA Youth Legaue. Οι «πράσινοι» παρά την πολύ καλή προσπάθεια, γνώρισαν την ήττα με 1-2 και έμειναν εκτός συνέχειας. Το γκολ μας σημείωσε ο Νεοφύτου (52′), ενώ για τους φιλοξενούμενους σκόραραν οι Βουκίσεβιτς (18′) και Στοϊσάβλεβιτς (44′).

Νωριτερα:

62′: Κοντινή κεφαλιά του Καϊάφα, έδιωξε ο τερματοφύλακας με γροθιές σε μια φάση που ζήτησαν πέναλτι οι της ΟΜΟΝΟΙΑΣ.

55′: Πλασέ του Χρυσομήλη, διώχνει δύσκολα ο τερματοφύλακας.

52′: Μειώνει με προβολή ο Νεοφύτου!

44′: 0-2 με πλασέ του Στοϊσάβλεβιτς

40′: Διαγώνιο σουτ του Σάββα, στην εξωτερική πλευρά των δικτύων.

27′: Γύρισμα του Κυριακίδης και σουτ του Σάββα που κόντραρε σε αμυντικό, στη συνέχεια έκανε την προβολή ο Νεοφύτου όμως η μπάλα κατέληξε στην αγκαλιά του Μιλαντίνοβιτς.

18′: Ανοίγουν το σκορ οι Σέρβοι με συρτό σουτ του Βουκίσεβιτς.

15′: Κεφαλιά του Μπράγιτς, πάνω από τα δοκάρια.

12′: Πλασέ του Στάνκοβιτς, στο οριζόντιο δοκάρι.

4′: Σουτ του Στοϊσάβλεβιτς, έδιωξε ο Χριστοδουλίδης.

Έναρξη παιχνιδιού

Εντεκάδες:

Στον πρώτο αγώνα η ομάδα μας είχε ηττηθεί με 1-0 στη Σερβία.

Η ομάδα Κ19 αντιμετωπίζει τον Ερυθρό Αστέρα για τον πρώτο γύρο του UEFA Youth League στις 17:00