Home TOP NEWS Κρατήστε κι αυτό το όνομα…

Κρατήστε κι αυτό το όνομα…

Σύμφωνα με έγκυρες πληροφορίες μας, στην μικρή λίστα των ανθρώπων της ΟΜΟΝΟΙΑΣ για την πλήρωση της θέσης του ΤΔ βρισκόταν και ο Όλαφ Ρέμπε.

Η περίπτωση του 44χρονου Γερμανού κρίθηκε από την ομάδα ως εξαιρετικά ενδιαφέρουσα, γι’ αυτό και έγιναν συναντήσεις μαζί του.

Ο Ρέμπε είχε πέρασμα και από τον ΠΑΟΚ Θεσσαλονίκης ως αθλητικός διευθυντής τη χρονιά 2020/21. Είχε θέση αθλητικού διευθυντή και διευθυντή ποδοσφαίρου στη Βόλφσμπουργκ ενώ τη χρονιά στην οποία η Βολφσμπουργκ κατέλαβε τη δεύτερη θέση και κατέκτησε το κύπελλο, το 2015, ήταν βοηθός προπονητής της.

Είναι αθλητικός διευθυντής αυτή τη στιγμή στη Νυρεμβέργη.

Δεν είμαστε σε θέση τη δεδομένη χρονική στιγμή να γνωρίζουμε εάν ο Olaf Rebbe είναι τελικά ο εκλεκτός της Διοίκησης, ωστόσο είναι επιβεβαιωμένη η πληροφορία ότι βρισκόταν πολύ ψηλά στη σχετική λίστα.

Υπενθυμιζουμε πως στο ΓΣΠ στον αγώνα με την Πάφο βρισκόταν ο Όλα Λάρσον, ο οποίος επίσης βρισκόταν στη μικρή λίστα, ενώ χθες γράφτηκε και το όνομα του επίσης Γερμανού Μάρκο Πετσαϊουόλι.