Home ΑΛΛΑ ΤΜΗΜΑΤΑ ΓΥΝΑΙΚΕΙΑ ΟΜΑΔΑ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ Ήττα στον τελικό κυπέλλου για τα κορίτσια

Ήττα στον τελικό κυπέλλου για τα κορίτσια

Έκαναν την υπερπροσπάθεια τους στην «Αρένα» οι ποδοσφαιρίστριες μας όμως γνώρισαν απόψε την ήττα από την Απόλλων Ladies με 1-0.

Η Φρίντα στο πρώτο ημίχρονο ήταν η μοναδική σκόρερ του αγώνα.

Οι νικήτριες ήταν καλύτερες στο γήπεδο και δίκαια επικράτησαν.

Μπράβο και στην ομάδα μας για την πολύ καλή της προσπάθεια και την παρουσία της σε άλλον ένα τελικό.

Νωρίτερα…

Παρακολουθείστε ζωντανά την εξέλιξη του παιχιδιού (Το κείμενο δεν ανανεώνεται αυτόματα, χρειάζεται Refresh):

Τελος αγώνα

Σπουδαία απόκρουσε έκανε η Κουζάλη στο 79ο λεπτό ύστερα από εκτέλεση κόρνερ, με τη μπάλα να κτυπά και στο οριζόντιο δοκάρι.

Τρεςι καλές ευκαιρίες έχασε η ομάδα του Απόλλωνα σε δύο λεπτά στο από το 73 μέχρι το 75. Ήταν όλες προσπάθειες από καλό σημείο, άστοχες.

Στο 51ο λεπτό ο Απόλλων εκτέλεσε φάουλ έξω από τη περιοχή μας με τη μπάλα να περνάει ξυστά από το δοκάρι.

Έναρξη στο β’ μέρος…

Ημίχρονο…

Στο 42ο λεπτό χάθηκε μεγάλη ευκαιρία από την ομάδα του Απόλλωνα με την Κουζάλη να πραγματοποιεί άλλη μία δύσκολη απόκρουση.

Σπουδαία επέμβαση έκανε η Κουζάλη στο 36ο λεπτό σε σουτ από το ύψος του πέναλτι της Φρίντα.

Στο 28ο λεπτό εκτελέστηκε φάουλ έξω από την περιοχή του Απόλλωνα, πετάχτηκαν αρκετές παίκτριες για κεφαλιά, η μπάλα πήγε προς την εστία όμως η τερματοφύλακας είχε εύκολο έργο.

Στο 18ο λεπτό η Φρίντα σκόραρε με πλασέ από πλάγια θέση, στα όρια της περιοχής.

Στο πρώτο 15λεπτο του παιχνιδιού η ομάδα του Απόλλωνα είναι πιο επιθετική και έχασε τρεις καλές ευκαιρίες για να σκοράρει…

Έναρξη του αγώνα…

Ομόνοια: Κουζαλή, Πίτσιλλου, Βασιλείου, Boveleth, Παναγιώτου, Ikwaput, Κλεάνθους, Παπαδοπούλου, Taneva, Ζαμάνη, Amoako.

Στον πάγκο: Μιλά, Έλληνα, Χρυσάνθου, Ρολάνδη, Γαλάτη, Πολυδώρου, Αστανιού, Ττερλά, Χατζηγρηγορίου, Μεσολογγίτου, Χατζιωσήφ, Παναγή.

Apollon Ladies: Ματθαίου, Gomez, Hardy, Παναγιώτου, Σάββα, Iordachiuse, Helmvall, Oppong, Γεωργίου, Freda, Γιάννου.

Στον πάγκο: Αναστασιάδη, Roelfsema, Manisha, Acheampong, Nalukenge, Anokye.