Home TOP NEWS Ήττα για την Εθνική – Έπαιξαν Κούσουλος, Χαράλαμπος και Λοΐζου

Ήττα για την Εθνική – Έπαιξαν Κούσουλος, Χαράλαμπος και Λοΐζου

Πάλεψε αλλά δεν τα κατάφερε η Εθνική μας απέναντι στη Γεωργία. Έχασε με 2-1 μέσα στο «ΑΕΚ Αρένα» για την 3η αγωνιστική της προκριματικής φάσης των ομίλων του Euro 2024.

Ήταν καλή η παρουσία της Κύπρου, στοίχησε η αστοχία, τα δύο δοκάρια στο δεύτερο μέρος και μια τεράστια διπλή ευκαιρία με τον Κούσουλο στο 10’, με την μπάλα να αποκρούεται πάνω στην γραμμή.

Οι Γεωργιανοί πήραν προβάδισμα με τον Μικαουτάτζε στο 31’, μετά από τραγικό λάθος του Γκόγκιτς. Ισοφάρισε η ομάδα μας με πέναλτι πριν το τέλος του ημιχρόνου.

Δεχθήκαμε το γκολ λίγα λεπτά πριν το τέλος του παιχνιδιού.

Ο Κούσουλος αγωνίστηκε σε ολόκληρο το παιχνίδι. Ο Χαράλαμπος έγινε αλλαγή στο 78′ ενώ ο Λοΐζος μπήκε στον αγώνα στο 60ο λεπτό.

Έπαιξαν οι Μολ, Αντωνίου, Καρώ (63’Αντωνιάδης), Λαΐφης, Γκόγκιτς, Κορέια, Χ. Χαραλάμπους (78’Σατσιάς), Κούσουλος, Κάστανος, Τζιωνής (60’Λοΐζου), Πίττας (78’Χριστοφή).