Home TOP NEWS Απο πέντε γκολ σε κάθε ημίχρονο

Απο πέντε γκολ σε κάθε ημίχρονο

Σε δύο παιχνίδια κατάφερε η ομάδα μας να κρατήσει απαραβίαστη την εστία της μέχρι στιγμής στο πρωτάθλημα κι αναφερόμαστε φυσικά στα παιχνίδια με τη Νέα Σαλαμίνα (4-0) και με την ΑΕΛ (0-0).

Στα άλλα πέντε παιχνίδια με Καρμιώτισσα, Αποέλ, Άρη, Δόξα και ΑΕΖ δέχθηκε συνολικά 10 τέρματα, αριθμός αρκετάς μεγάλος για μια ομάδα που θέλει να έχει πρωταγωνιστικό ρόλο στο πρωτάθλημα κι από τις ομάδες της πρώτης εξάδας έχει την χειροτέρη άμυνα το σύνολο του Σωφρόνη Αυγουστή.

Όσον αφορά λοιπόν τα 10γκολ που δέχθηκε η ομάδα μας, βλέποντας τους αριθμούς παρατηρήσαμε ότι τα μισά τα δέχθηκε στο πρώτο ημίχρονο και τα άλλα μίσα στο πρώτο ημίχρονο.

Τα παιχνίδια που δεχθήκαμε τα γκολ και η χρονική στιγμή:

Καρμιώτισσα – ΟΜΟΝΟΙΑ: 1ο ημίχρονο: 45+2′ / 2ο ημίχρονο: 75′, 90+4′
ΟΜΟΝΟΙΑ – Αποέλ: 1ο ημίχρονο: 44′ / 2ο ημίχρονο: –
ΟΜΟΝΟΙΑ – Άρης: 1ο ημίχρονο: 38′ / 2ο ημίχρονο: 73′
Δόξα – ΟΜΟΝΟΙΑ: 1ο ημίχρονο: 26′ / 2ο ημίχρονο: –
ΟΜΟΝΟΙΑ – ΑΕΖ: 1ο ημίχρονο 9′ / 2ο ημίχρονο: 64′, 85′

Η ΟΜΟΝΟΙΑ όπως γράψαμε και σε άλλο άρθρο μας καταφέρνει να σκοράρει στα τελικά στάδια του αγώνα κάτι που δείχνει την καλή φυσική κατάσταση των ποδοσφαιριστών μας, ωστόσο τα γκολ που δέχεται στα τελικά στάδια των ημιχρόνων φανερώνει την έλλειψη συγκέντρωσης και είναι κάτι που πρέπει να το αλλάξει.