Home TOP NEWS Match Report: Επιπολαιότητα στην επίθεση, αμυντικές αδυναμίες και πετάξαμε άλλους δύο βαθμούς

Επιθετικά είχε πολλά να πει η ΟΜΟΝΟΙΑ απόψε όμως η επιπολαιότητα της της στοίχισε, αμυντικά τα θέματα της ήταν τεράστια και τα γκολ που δέχθηκε το φανερώνουν. Το τελικό 3-3 ήταν αποτέλεσμα που δεικνύει την εικόνα ενός τρελού αγώνα με την ΟΜΟΝΟΙΑ να μένει πίασω στο σκορ, να το γυρίζει με Κακουλλή και Σεμέδο, να δέχεται ξανά ανατροπή και να ισοφαρίζει με Αλιούμ.

Είναι απώλειες μη αποδεκτές, είναι δύο βαθμοί εκτός προγράμματος και δείχνουν και την αστάθεια μας ως ομάδα κυρίως πίσω στην άμυνα.

Μπήκε πολύ καλά στο παιχνίδι η ομάδα και βγήκε από το ξεκίνημα μπροστά χάνοντας μάλιστα νωρίς μία καλή ευκαιρία με τον Καρίμ. Πριν συμπληρωθεί ωστόσο το πρώτο δεκάλεπτο, σε μία φάση που δεν μύριζε ευκαιρία και με ένα σου από μακριά, βρεθήκαμε πίσω στο σκορ.

Κυνηγήσαμε την ισοφάριση και τα καταφέραμε νωρίς με τον Κακουλλή. Το παιχνίδι στη συνέχεια ήταν κάπως ισορροπημένο με την ΟΜΟΝΟΙΑ να βγάζει νευρικότητα στο γήπεδο και να μην μπορεί να δημιουργήσει ευκαιρίες. Μάλιστα ήταν η ΑΕΖ η ομάδα που κράτησε περισσότερο μπάλα, έχασε την καλύτερη ευκαιρία για δεύτερο γκολ, με την ΟΜΟΝΟΙΑ να μην μπορεί να απειλήσει.

Η καλή στιγμή με τον Σεμέδο στο 40′ δεν έφερε γκολ και το ημίχρονο ολοκληρώθηκε στην ισοπαλία.

Έχασε τρεις τεράστιες ευκαιρίες η ΑΕΖ στο τέλος του ημιχρόνου, με ένα δοκάρι και δύο αποκρούσεις του Φαμπιάνο, έχασε και η ΟΜΟΝΟΙΑ φάση με τον Κακουλλή.

Αν και σκοράραμε νωρίς στο δεύτερο ημίχρονο δεν καταφέραμε να διαχειριστούμε το προβάδισμα μας, ισοφαριστήκαμε και αν και χάσαμε πολλές ευκαιρίες η ΑΕΖ ήταν αυτή που βρήκε γκολ με ένα μακρινό σουτ για να μας τιμωρήσει.

Ο Αλιούμ μπήκε στη θέση του Σεμέδο στο τέλος και βρήκε δίκτυα για να ισοφαρίσει.

Κακό παιχνίδι αμυντικά, μεγάλη επιπολειότητα και στην επίθεση, ιδιαίτερα στο δεύτερο μέρος και οι δύο βαθμοί χαμένοι είναι γεγονός.

Το πρώτο σουτ στο παιχνίδι έγινε από τον Φράνγκο της ΑΕΖ στο 2ο λεπτό πάνω στον Φαμπιάνο.

Μεγάλη ευκαιρία έχασε στο 3ο λεπτό ο Ανσαριφάρντ ο οποίο σέντραρε στη περιοχή, ανέμενε ο Καρίμ που έπιασε σουτ με μία, το βολέ του όμως αποκρούστηκε από τον Μπέκερ.

Στο 9ο λεπτό ο Κάστρο βρέθηκε με τη μπάλα στα πόδια έξω από τη περιοχή μας, έκανε το σουτ από απόσταση και έστειλε τη μπάλα στα δίκτυα.

Στο 18ο λεπτό ο Σίμιτς έδωσε κάθετα στον Καρίμ ο οποίος κινήθηκε από δεξιά, ξεπέρασε τον αντίπαλο του και έδωσε πάσα στον Κακουλλή στο ύψος του πέναλτι, αυτός πλάσαρε και σκόραρε για να ισοφαρίσει.

Εκτελέστηκε κόρνερ στο 25′, έκανε κεφαλιά ο Παναγιώτου πάνω στον Μπέκερ.

Στο 30ο λεπτό ο Σεμέδο κουβάλησε τη μπάλα μέχρι τα όρια της αντίπαλης περιοχής, έκανε ένα συρτό σουτ το οποίο αποκρούστηκε έυκολα από τον τερματοφύλακα.

Ευκαιρία έχασε η ΑΕΖ με τον Κάστρο ο οποίος συνδυάστηκε με τον Χατζηβασίλη, έκανε σουτ στη γωνία του Φαμπιάνο ο οποίος έπεσε και απέκρουσε.

Κίτρινη κάρτα δέχθηκε ο Μάθιους για φάουλς έξω από τη περιοχή σε ποδοσφαιριστή της ΑΕΖ.

Ευκαιρία έχασε ο Σεμέδο στο 40ο λεπτό. Πήρε πάσα από τον Λέτσιακς στη περιοχή, πλάσαρε αδύναμα πάνω σε αμυνόμενο.

Έκανε λάθος ο Λέτσιακς ο οποίος έδωσε πίσω στον Χατζηβασίλη που τον έβγαλε μόνο με τον Φαμπιάνο, πλάσαρε όμως ο Βραζιλιάνος απέκρουσε. Στο 45ο λεπτό.

Στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Φαμπιάνο έκανε άλλη μία μεγάλη απόκρουση σε πλασέ του Ντιγκινί μπροστά στο τέρμα.

Η τελευταία φάση του ημιχρόνου ήταν για την ΟΜΟΝΟΙΑ με τον Σεμέδο να σεντράρει για τον Κακουλλή στο δεύτερο δοκάρι, η κεφαλιά του μπροστά στο τέρμα έφυγε ψηλά.

Σουτ με δύναμη έκανε ο Χατζηβασίλης με τη μπάλα να κτυπά στο δοκάρι.

Ψάλτης και Λοΐζου μπήκαν στη θέση των Μάθιους και Σίμιτς

Στο 48ο λεπτό ο Καρίμ πήρε μπάλα στο κέντρο, έδωσε αριστερά στον Σεμέδο που κουβάλησε τη μπάλα μέχρι την αντίπαλη περιοχή, έκανε σουτ στην εστία και σκόραρε με υπέροχο τρόπο.

Μεγάλη ευκαιρία έχασε ο Λοΐζου για το 3-1 στο 51ο λεπτό από το ύψος του πέναλτι δεν μπόρεσε να νικήσει στον Μπέκερ.

Στο 63ο λεπτό βγήκε ο Φράνσον και στη θέση του μπήκε ο Χαραλάμπους.

Στο 64ο λεπτό ο Σλόγκαρ πήρε πάσα στη περιοχή, τρύπωσε στην άμυνα μας και μπροστά στον Φαμπιάνο πλάσαρε σωστά και σκόραρε για το 2-2

Έκανε σουτ έξω από τη περιοχή ο Καρίμ το οποίο αποκρούστηκε στο 67ο λεπτό.

Ο Σάντος έκανε σουτ από πλάγια αριστερά το οποίο ήταν άστοχο στο 70ο λεπτό.

Μπήκε ο Μπέζους στη θέση του Καρίμ στο 70ο λεπτό.

Στο 71ο λεπτό ο Ψάλτης έδωσε στον Κακουλλή ο οποίος από πλάγια θέση ξεπέρασε τον τερματοφύλακα και πλάσαρε πολύ άστοχα.

Το βολέ του Χαραλάμπους στο 72ο λεπτό πέρασε έξω.

Μεγάλη ευκαιρία έχασε ο Κακουλλής ο οποίος πήρε μπαλιά από τον Κακουλλή, πλάσαρε όμως έστειλε τη μπάλα λίγο πάνω από την εστία.

Στο 79ο λεπτό ο Σεμέδο ήταν μόνος απέναντι στον Μπέκερ, καθυστέρησε και έχασε μεγάλη ευκαιρία.

Στο 81ο λεπτό ο Σεμέδο μπήκε στη περιοχή, μπροστά στον τερματοφύλακα αντί να τελειώσει τη φάση έπεσε διεκδικόντας πέναλτι όμως δεν πήρε κάτι.

Ο Αλιούμ μπήκε στο παιχνίδι στο 82ο λεπτό.

Στο 82ο λεπτό ο Μπέζους έκανε σουτ από απόσταση έξω.

Στο 84ο λεπτό ο Αλιούμ έφυγε μόνος απέναντι στον Μπέκερ, έκανε σουτ το οπόιο έφυγε έξω.

Στο 85ο λεπτό ένα πολύ δυνατό σουτ από τον Ρόκα έφερε γκολ ξανά για την ΑΕΖ για να γυρίσει ξανά το παιχνίδι.

Στο 87ο λεπτό ο Αλιούμ έκανε πλασέ το οποίο πήγε στο δοκάρι.

Στο 87′ ο Αλιούμ μπήκε στη περιοχή, πλάσαρε από δύσκολο σημείο και σκόραρε για το 3-3.