Home TOP NEWS Match Report: Κερδίσαμε όμως η εικόνα μας ήταν ξανά μετριότατη

Match Report: Κερδίσαμε όμως η εικόνα μας ήταν ξανά μετριότατη

Μόνο τους τρεις βαθμούς μπορεί να κρατήσει η ΟΜΟΝΟΙΑ από αυτόν τον αγώνα. Ήταν άλλη μία μέτρια εμφάνιση από την ομάδα η οποία σε κάποιες περιπτώσεις μάλιστα αποδοκιμάστηκε από τον κόσμο της στο γήπεδο. Σκόραρε ο Μπέζους το μοναδικό γκολ του αγώνα ενώ ο Οθέλλος είχε δικαιώματα από τον αγώνα για να διεκδικήσει κάτι.

Κράτησε μπάλα στο ξεκίνημα και επιτέθηκε η ΟΜΟΝΟΙΑ φτιάχνοντας την πρώτη μεγάλη ευκαιρία. Πέρασε όμως λίγος χρόνος για να ισορροπήσει ο Οθέλλος με τη μπάλα να ανεβοκατεβαίνει και να χάνουν αμφότερες οι ομάδες ευκαιρίες.

Δεν μπορέσαμε να επιβάλουμε το παιχνίδι μας στο πρώτο ημίχρονο. Βγάιναμε μεν μπροστά όμως δεν μπορούσαμε να φτάσουμε με ευκολία στην αντίπαλη περιοχή ενώ ο αντίπαλος μας έδειχνε επικίνδυνος όταν έβγαινε στην επίθεση.

Χάσαμε κάποιες ευκαιρίες, βρήκε κι ο Οθέλλος κάποιες φάσεις που μπορούσε να κάνει τη ζημιά. 0-0 στο ημίχρονο.

Στο δεύτερο μέρος η ΟΜΟΝΟΙΑ έφτιαξε λιγότερες φάσεις σε σχέση με το πρώτο, βρήκε όμως γκολ με το Μπέζους και ήταν αυτό που της έδωσε τη νίκη.

Καταγράφεται άλλη μία μέτρια εμφάνιση.

Α Ημίχρονο

Η πρώτη φάση ήταν για την ΟΜΟΝΟΙΑ με τον Κακουλλή ο οποίος πήρε ωραία σκαφτή μπαλιά από τον Χαραλάμπους, πλάσαρε μπροστά στο τέρμα όμως η μπάλα έφυγε έξω.

Στο 6ο λεπτό ο Μπραμπίγια έκανε σουτ μέσα από τη περιοχή μας, κόντραρε η μπάλα και έφυγε κόρνερ.

Τρομερή διπλή ευκαιρία έχασε η ΟΜΟΝΟΙΑ στο 8ο λεπτό όταν ο Χάμπος έκανε σουτ στη γωνία, απέκρουσε δύσκολα ο Ταουντούλ, ήρθε ο Κακουλλής από πίσω με τον τερματοφύλακα εξουδετερωμένο για να σουτάρει άουτ.

Εκπληκτική ευκαιρία έχασε ο Οθέλλος με τον Σανκαρέ που πήρε κάθετη από την άμυνα, έφυγε μόνος απέναντι στον Φαμπιάνο όμως πλάσαρε λίγο έξω.

Στο 10ο λεπτό ο Στεπίνσκι έκανε σουτ το οπίο απέκρουσε ο Ταουντούλ.

Στο 12ο λεπτό ο Οθέλλος βρήκε σουτ έξω από τη περιοχή μας το οποίο έφυγε συρτά έξω.

Ευκαιρία έχασε ο Σανκαρέ στο 20ο λεπτό με σουτ από πλάγια θέση και τον Φαμπιάνο να αποκρούει.

Ευκαιρία έχασε ο Σεμέδο στο 24ο λεπτό όταν πήρε μπάλα από αριστερά, έκανε σουτ μέσα από τη περιοχή με το αριστερό, ψηλά.

Ευκαιρία έχασε ο Στεπίνσκι ο οποίος έκανε σουτ έξω από τη περιοχή, κόντραρε η μπάλα, πήγαινε μέσα με τον Ταουντούλ να πραγματοποιε΄ιδύσκολη απόκρουση.

Το σουτ από τον Μπραμπίγια στο 29ο λεπτό έφυγε ψηλά.

Κίτρινη κάρτα δέχθηκε ο Λανγκ.

Το σουτ του Μίλετιτς μέσα από τη περιοχή στο τέλος του ημιχρόνου έφυγε άουτ.

Β Ημίχρονο

Η σέντρα του Λέτσιακς βρήκε στο δεύτερο δοκάρι τον Κακουλλή ο οποίος μόνος μπροστά στο τέρμα σούταρε άστοχα.

Δυνατό σουτ του Μπραμπίγια στο 53ο λεπτό απέκρουσε δύσκολα ο Φαμπιάνο σε κόρνερ.

Ο Ναρντίνι έκανε σουτ με πλάτη στο τέρμα το οποίο έφυγε έξω στο 54ο λεπτό.

Δύσκολη απόκρουση έκανε ο Φαμπιάνο σε σουτ του Σταμούλη στο 57ο λεπτό.

Στο 60ο λεπτό μπήκε στο παιχνίδι ο Αλιούμ στη θέση του Κακουλλή.

Εκπληκτικό γκολ πέτυχε ο Μπέζους στο 62ο λεπτό. Βρέθηκε στα όρια της περιοχής χωρίς ισορροπία, έκανε σουτ στη γωνία και σκόραρε.

Εκτελέστηκε κόρνερ από τον Μπέζους άγγιξε τη μπάλα ο Ταουντούλ και η μπάλα κτύπησε στο κάθετο δοκάρι.

Στο 77′ ο Μπάκιτς μπήκε στη θέση του Στεπίνσκι.

Μεγάλη ευκαιρία έχασε ο Οθέλλος στο 84ο λεπτό όταν ο Σανκαρέ πήρε μπαλιά στη περιοχή, έκανε κεφαλιά από κοντά όμως έστειλε τη μπάλα έξω.

Αναγκαστική αλλαγή έγινε ο Παναγιώτου στο 87ο λεπτό και μπήκε στη θέση του ο Σιπριάνο.

Στο 88ο λεπτό βγήκε χαμηλή μπαλιά στη περιοχή μας , ο Σλάβικ έκανε προβολή και για λίγο δεν σκόραρε αφού η μπάλα πέρασε πάνω από την εστία μας.