Home TOP NEWS Πήρε χρόνο ο Μπάκιτς στη φιλική νίκη του Μαυροβουνίου επί της Λευκορωσίας

Πήρε χρόνο ο Μπάκιτς στη φιλική νίκη του Μαυροβουνίου επί της Λευκορωσίας

Το Μαυροβούνιο αντιμετώπισε σήμερα (21/03) εκτός έδρας την Λευκορωσία σε φιλικό παιχνίδι.

Η ομάδα του Robert Procinesci κατάφερε να επικρατήσει με 0-2 της Εθνικής Λευκορωσίας με τα γκολ που πέτυχαν οι Adam Marusic στο 27ο λεπτό και ο Nikola Krstovic λίγο πριν την εκπνοή του πρώτου ημιχρόνου.

Να σημειώσουμε ότι στην αποστολή της Εθνικής Μαυροβουνίου ήταν και ο Ντούσαν Μπάκιτς, ο οποίος πέρασε στο γήπεδο στο 67ο λεπτό αντικαθιστόντας τον σκόρερ του δεύτερου τέρματος.

Ο επιθετικός της ομάδας μας αγωνίστηκε για 23+ λεπτά στην αναμέτρηση και κατέγραψε κι άλλα σημαντικά λεπτά στα πόδια του.

Επόμενη αγωνιστική υποχρέωση για τον Μπάκιτς με την Εθνική του ομάδα θα είναι την ερχόμενη Δευτέρα(25/03) με το Μαυροβούνιο να αντιμετωπίζει σε φιλικό αγώνα την Βόρεια Μακεδονία.