Home TOP NEWS Νταμπράουσκας: «Μακάρι τα αρνητικά αποτελέσματα να έρχονται στα φιλικά και τα θετικά...

Νταμπράουσκας: «Μακάρι τα αρνητικά αποτελέσματα να έρχονται στα φιλικά και τα θετικά στα επίσημα»

Οι δηλώσεις του προπονητή της ΟΜΟΝΟΙΑΣ, Βάλντας Νταμπράουσκας μετά τη φιλική ήττα από την Ρακόφ με 2-0.

Τι δήλωσε:

«Ήταν ο πιο δύσκολος αντίπαλος. Δεν καταφέραμε να πλησιάσουμε την ένταση και το επίπεδο τους στο πρώτο ημίχρονο. Δεν υπάρχουν δικαιολογίες. Μιλώντας με τους παίκτες καταλαβαίνεις ότι είχαμε βαριά πόδια και δεν μπορούσαν να δώσουν περισσότερα. Είδαμε τι πάει λάθος, τι πρέπει να αλλάξουμε και που να βελτιωθούμε. Θέλουμε να παραμείνουμε θετικοί. Στο δεύτερο ημίχρονο με τις αλλαγές ήμασταν πιο δημιουργικοί, φτιάξαμε ευκαιρίες. Σίγουρα κάτι λένε τα αποτελέσματα. Μακάρι τα αρνητικά αποτελέσματα να καταγράφονται στα φιλικά και τα θετικά στα επίσημα παιχνίδια. Ήταν όλα άψογα εδώ στην Πολωνία.

Τώρα είναι η ώρα να αναδιοργανωθούμε και να συγκεντρωθούμε στη συνέχεια της προετοιμασίας. Με ακόμη δύο εβδομάδες προπόνησης και ένα φιλικό με την ΑΕΚ πιστεύω θα παρουσιάσουμε ένα καλύτερο πρόσωπο στο ευρωπαϊκό ματς».