Home FEATURED Ζίρε-Όσιγιεκ: Δραματική πρόκριση στα πέναλτι για τους Αζέρους – Πρώτο ματς στο...

Ζίρε-Όσιγιεκ: Δραματική πρόκριση στα πέναλτι για τους Αζέρους – Πρώτο ματς στο ΓΣΠ

Μετά την πρόκριση επί της Φέχερβαρ η ΟΜΟΝΟΙΑ έμαθε αντίπαλο για τα πλέι-οφ του Κόνφερενς Λιγκ.

Η ομάδα μας θα αντιμετωπίσει την Ζίρε Αζερμπαϊτζάν, η οποία επικράτησε στα πέναλτι της Όσιγιεκ μετά το 2-2 στην κανονική διάρκεια και την παράταση. Ο πρώτος αγώνας στην Κροατία είχε λήξει ισόπαλος 1-1.

Η Όσιγιεκ προηγήθηκε στο 37′ με τον Γιούγκοβιτς, η Ζίρε ισοφάρισε στο 54′ με πέναλτι του Αλίγιεφ όμως οι Κροάτες πήραν ξανά κεφάλι με γκολ του Μάτκοβιτς στο 81′. Τελικά οι Αζέροι ισοφάρισαν στο 90′ με τον Βολκόφ και το ματς οδηγήθηκε στην παράταση χωρίς να αλλάξει κάτι.

Στα πέναλτι η Ζίρε πήρε την πρόκριση με 2-1 και αφού οι δύο ομάδες έχασαν συνολικά 7 πέναλτι!

Ο πρώτος αγώνας μας απέναντι στην Ζίρε θα διεξαχθεί στις 22 Αυγούστου στο ΓΣΠ και ο επαναληπτικός εκτός έδρας στις 29 του μήνα.