Home TOP NEWS ΟΜΟΝΟΙΑ – ΑΕΛ 3-1

ΟΜΟΝΟΙΑ – ΑΕΛ 3-1

Η ΟΜΟΝΟΙΑ μετά από ανατροπή κατάφερε να επικρατήσει της ΑΕΛ με 3-1 στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής και επέστρεψε στα νικηφόρα αποτελέσματα. Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ με τον Σινγκ, η ΟΜΟΝΟΙΑ κατάφερε να κάνει την ανατροπή με πρωταγωνιστές τους Κακουλλή και Κουλιμπαλί που πέτυχαν τα 3 γκολ της ομάδας μας.

Δείτε πως κάλυψε η ιστσελίδα μας την αναμέτρηση

Το Live του αγώνα: ΟΜΟΝΟΙΑ[3] – ΑΕΛ[1]

8′ Γκολ για την ΑΕΛ: Ο Σινγκ έφυγε από αριστερά περίπου από το κέντρο πλησίασε στην περιοχή και με διαγώνιο σουτ από έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα της εστίας του Φαμπιάνο και άνοιξε το σκορ για την ομάδα του.

11′ Κίτρινη κάρτα: Στον Εβάντρο

15′ Καλή στιγμή για την ΟΜΟΝΟΙΑ: Ο Κακουλλής έκανε την κεφαλιά όμως βρήκε έτοιμο τον Μπράγκα που έδιωξε την μπάλα.

16′ Νέα καλή στιγμή για την ομάδα μας: Έγινε μια σέντρα, η μπάλα έφτασε στον Σεμέδο ο οποίος έκανε την προβολή, όμως, ο Μπράγκα είπε και πάλι όχι.

19′ Κόρνερ για την ΟΜΟΝΟΙΑ πέρασε ανεκμετάλλευτο

27′ Μεγάλη ευκαιρία για την ΟΜΟΝΟΙΑ: Ο Σεμέδο έκανε το σουτ μέσα από την περιοχή με τον κήπερ της ΑΕΛ να αποκρούει την μπάλα και να την στέλνει κόρνερ

27′ Πέρασε ανεκμετάλλευτο και πάλι το κόρνερ για την ομάδα μας.

28′ Φάουλ για την ΟΜΟΝΟΙΑ από πλάγια θέση

29′ Δεν έφερε κάτι αυτή η στημένη μπάλα για την ομάδα μας

31′ Κόρνερ για την ΟΜΟΝΟΙΑ

32′ Δεν μπορεί να συνεχίσει ο Σεμέδο

ΟΜΟΝΟΙΑ – Αλλαγή: Σεμέδο εκτός Λοίζου εντός

33′ Νέα μεγάλη στιγμή: Ο Κακουλλής έκανε την κοντινή κεφαλιά με τον Μπράγκα να αποκρούει εντυπωσιακά σε κόρνερ

37′ Νέα ευκαιρία για την ομάδα μας: Ο Χαμάς έκανε την κάθετη πάσα, βρήκε τον Κακουλλή ο οποίος από κοντά δεν μπόρεσε να νικήσει τον Μπράγκα

44΄ ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛΛΛ: Ο Κακουλλής βρίσκει τον δρόμο προς τα δίχτυα και με πλασέ μέσα από την περιοχή κάνει το 1-1 για την ομάδα μας

Πέντε λεπτά χρόνος καθυστερήσεων

49′ Καλή στιγμή για την ΟΜΟΝΟΙΑ: Ο Μάριτς έκανε την κεφαλιά με την μπάλα να περνάει δίπλα από την εστία του Μπράγκα

50′ Σουτ του Εράκοβιτς πάνω από την εστία η μπάλα

ΤΕΛΟΣ Ημιχρόνου: Ο διαιτητής στέλνει τις δύο ομάδες στα αποδυτήρια με το 1-1 να σφραγίζει τις προσπάθειες τους σε αυτά τα πρώτα 45λεπτά. Ο Σινγκ άνοιξε το σκορ στο 8oλεπτό ο Κακουλλής έφερε το παιχνίδι στα ίσα στο 44λεπτό. Η ΟΜΟΝΟΙΑ αν και αιφνιδιάστηκε, ήταν καλύτερη και θα μπορούσε να σκοράρει πιο νωρίς αφού έχασε αρκετές φάσεις μπροστά από το τέρμα του Μπράγκα.

Επιστροφή των ποδοσφαιριστών για το δεύτερο ημίχρονο

ΑΕΛ – Αλλαγή: Άμπραχαμ εκτός Μάμας εντός

Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο: Καλή επιτυχία στην ΟΜΟΝΟΙΑ

47΄ Τελική για την ΟΜΟΝΟΙΑ: Σουτ του Λοίζου μέσα από την περιοχή η μπάλα κατέληξε στα χέρια του Μπράγκα

49′ Μεγάλη ευκαιρία για την ΟΜΟΝΟΙΑ: Ο Λοίζου έκανε την ατομική προσπάθεια έφτασε μέχρι την περιοχή έκανε το σουτ με την μπάλα να περνάει λίγο έξω

51′ ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛΛΛ: Ο Παναγιώτου έκανε την παράλληλη σέντρα με τον Κουλιμπαλί από κοντά να μην λαθεύει και να κάνει το 2-1 για την ομάδα μας

57′ Σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής ο Φαμπιάνο απογειώθηκε και έδιωξε την μπάλα σε κόρνερ

58′ Δεν έφερε κάτι η φάση αυτή για την ομάδα της Λεμεσού

59′ Διπλή Αλλαγή – ΑΕΛ: Σινγκ εκτόςΖαχαρίου εντός | Μακρής εκτόςΤόκου εντός

61′ Δοκάρι για την ΟΜΟΝΟΙΑ: Ο Εβάντρο έδωσε στον αμαρκάριστο Σίμιτς ο δεύτερος έκανε το σουτ με την μπάλα να σταματάει στο δοκάρι του Μπράγκα

64′ Διπλή αλλαγή – ΟΜΟΝΟΙΑ : Εβάντρο εκτόςΑλιούμ εντός | Εράκοβιτς εκτόςΚούσουλος εντός

64΄ Κίτρινη στο Μεγιάδο

66′ ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ: Η ομάδα μας με τον Κουλιμπαλί κάνει το 3-1. Εκτέλεση φάουλ του Σίμιτς και ο Κουλιμπαλί νίκησε τον Μπράγκα ξανά.

72′ Καλή στιγμή για την ΟΜΟΝΟΙΑ: Ο Λοίζου με ένα διαγώνιο σουτ απείλησε τον Μπράγκα ο οποίος εκτινάχθηκε και έδιωξε την μπάλα σε κόρνερ

75′ Νέα ευκαιρία για την ΟΜΟΝΟΙΑ: Ο Κακουλλής έκανε την κεφαλιά από κοντά με τον Μπράγκα να αποκρούει

Επικίνδυνη σε κάθε επίσκεψη της στην αντίπαλη περιοχή η ΟΜΟΝΟΙΑ η οποία ψάχνει και το 4ο τέρμα για να δώσει διαστάσει θριάμβου στη νίκη της

80′ Κόκκινη κάρτα:  Στον Κέσκες για φάουλ στον Κακουλλή ο οποίος έφευγε μόνος μπροστά από τον Μπράγκα

82΄ Αλλαγή: Λεσοβόι εκτόςΣτόλνικ εντός

82′ Νέα ευκαιρία για την ΟΜΟΝΟΙΑ: Με απευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Σίμιτς η ΟΜΟΝΟΙΑ απείλησε την εστία της ΑΕΛ όμως ο Μπράγκα είχε και πάλι την απάντηση

84′ Διπλή αλλαγή – ΟΜΟΝΟΙΑ: Μάριτς εκτόςΧαραλάμπους εντός | Κακουλλής εκτόςΑτζίλι εντός

87΄ Κίτρινη κάρτα: Στον Κούσουλο για φάουλ στον Μάμα

92′ Νέα ευκαιρία για την ΟΜΟΝΟΙΑ: Έγινε το γυριστό σουτ μέσα από την περιοχή με τον Μπράγκα από κοντά να αποκρούει εντυπωσιακά

92′ Δοκάρι για την ΟΜΟΝΟΙΑ: Ο Μπράγκα έκανε κακή εκτίμηση του ξέφυγε η μπάλα η οποία κατέληξε στο δοκάρι και μετά στα χέρια του

ΤΕΛΟΣ ΠΑΙΧΝΙΔΙΟΥ: Η ΟΜΟΝΟΙΑ έχοντας σε μεγάλα κέφια τον Κουλιμπαλί κατάφερε να πάρει τη νίκη απέναντι στην ΑΕΛ. Η ομάδα της Λεμεσού ήταν αυτή που άνοιξε το σκορ στο 8ο λεπτό. Στο 44ο λεπτό ο Κακουλλής το έφερε στα ίσα. Στο δεύτερο ημίχρονο ο Κουλιμπαλί με δύο προσωπικά γκολ σφράγισε την ανατροπή και τη νίκη για την ομάδα μας. Να σημειώσουμε ότι η ΟΜΟΝΟΙΑ για 15λεπτά αγωνίστηκε με αριθμητικό πλεονέκτημα από την απευθείας αποβολή του Κέσκες.