Home Πρόγραμμα Πρωταθλήματος 2020-21

Πρόγραμμα Πρωταθλήματος 2020-21

Το πρόγραμμα της κανονικής φάσης με ημερομηνίες

Α ΓΥΡΟΣ Πρωταθλήματος

1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
(22.08.2020 – 23.08.2020)
ΠΑΦΟΣ FC vs ΟΜΟΝΟΙΑ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ 2-2
ΑΝΟΡΘΩΣΗ ΑΜΜΟΧΩΣΤΟΥ vs ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ 3-1
ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ ΛΕΜΕΣΟΥ vs ΔΟΞΑ 1-1
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ vs ΕΝΠ 2-0
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ vs ΑΕΛ ΛΕΜΕΣΟΥ 1-2
ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ vs ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ 1-2
ΑΠΟΕΛ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ vs ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ 2-2

2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
(29.08.2020 – 30.08.2020)

ΠΑΦΟΣ FC vs ΑΝΟΡΘΩΣΗ ΑΜΜΟΧΩΣΤΟΥ 0-1
ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ vs ΑΠΟΕΛ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ 3-0
ΑΕΛ ΛΕΜΕΣΟΥ vs ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ 2-1
ΕΝΠ vs ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ 1-2
ΔΟΞΑ vs ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ 2-1
ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ vs ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ ΛΕΜΕΣΟΥ 0-6
ΟΜΟΝΟΙΑ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ vs ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ 1-0

3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
(12.09.2020 – 13.09.2020

ΑΝΟΡΘΩΣΗ ΑΜΜΟΧΩΣΤΟΥ vs ΟΜΟΝΟΙΑ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ 1-1
ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ ΛΕΜΕΣΟΥ vs ΠΑΦΟΣ FC 1-0
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ vs ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ 0-2
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ vs ΔΟΞΑ 1-2
ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ vs ΕΝΠ 2-0
ΑΠΟΕΛ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ vs ΑΕΛ ΛΕΜΕΣΟΥ 1-0
ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ vs ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ 0-0

4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
(19.09.2020 – 20.09.2020)

ΠΑΦΟΣ FC vs ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ 2-2
ΑΝΟΡΘΩΣΗ ΑΜΜΟΧΩΣΤΟΥ vs ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ ΛΕΜΕΣΟΥ 3-1
ΑΕΛ ΛΕΜΕΣΟΥ vs ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ 3-1
ΕΝΠ vs ΑΠΟΕΛ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ 0-2
ΔΟΞΑ vs ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ  2-0
ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ vs ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ 0-1
ΟΜΟΝΟΙΑ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ vs ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ 2-1

5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
(26.09.2020 – 27.09.2020)

ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ ΛΕΜΕΣΟΥ vs ΟΜΟΝΟΙΑ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ 0-0
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ vs ΑΝΟΡΘΩΣΗ ΑΜΜΟΧΩΣΤΟΥ 0-1
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ vs ΠΑΦΟΣ FC 2-1
ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ vs ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ 0-1
ΑΠΟΕΛ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ vs ΔΟΞΑ 2-0
ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ vs ΕΝΠ 2-1
ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ vs ΑΕΛ ΛΕΜΕΣΟΥ 2-1

6η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
(03.10.2020 – 04.10.2020)

ΠΑΦΟΣ FC vs ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ 1-0
ΑΝΟΡΘΩΣΗ ΑΜΜΟΧΩΣΤΟΥ vs ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ 2-0
ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ ΛΕΜΕΣΟΥ vs ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ 2-1
ΕΝΠ vs ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ 2-1
ΔΟΞΑ vs ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ 3-3
ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ vs ΑΠΟΕΛ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ 0-0
ΟΜΟΝΟΙΑ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ vs ΑΕΛ ΛΕΜΕΣΟΥ 3-0

7η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
(17.10.2020 – 19.10.2020)
ΑΕΚ Λάρνακας – Δόξα 2-0
Νέα Σαλαμίνα – Ανόρθωση 1-4
Καρμιώτισσα – Ερμής 0-1
Εθνικός Άχνας – ΟΜΟΝΟΙΑ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ 1-2
ΑΠΟΕΛ – Πάφος F.C. 0-1
18:00 Ολυμπιακός – Απόλλων 0-1
20:00 ΑΕΛ – Ε.Ν. Παραλιμνίου 4-1

8η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
(23.10.2020 – 26.10.2020)
Πάφος F.C. – Καρμιώτισσα 3-0
Απόλλων – Νέα Σαλαμίνα 3-0
Ερμής – ΑΕΚ Λάρνακας 2-0
Ανόρθωση – ΑΠΟΕΛ 2-0
ΟΜΟΝΟΙΑ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ – Ε.Ν. Παραλιμνίου 0-0
Εθνικός Άχνας – Ολυμπιακός 1-3
Δόξα – ΑΕΛ 1-2

9η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ:
(30.10.2020 – 02.11.2020)
Ε.Ν. Παραλιμνίου – Δόξα 0-0
ΑΕΚ Λάρνακας – Πάφος F.C. 0-0
ΑΕΛ – Ερμής 2-1
ΑΠΟΕΛ – Απόλλων 1-1
Ολυμπιακός – ΟΜΟΝΟΙΑ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ 1-0
Καρμιώτισσα – Ανόρθωση 1-1
Νέα Σαλαμίνα – Εθνικός Άχνας 1-1

10η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ:
(07.11.2020 – 08.11.2020)

ΠΑΦΟΣ FC vs ΑΕΛ ΛΕΜΕΣΟΥ  1-0
ΑΝΟΡΘΩΣΗ ΑΜΜΟΧΩΣΤΟΥ vs ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ 1-0
ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ ΛΕΜΕΣΟΥ vs ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ 1-2
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ vs ΑΠΟΕΛ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ 0-0
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ vs ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ 0-0
ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ vs ΕΝΠ 1-1
ΟΜΟΝΟΙΑ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ vs ΔΟΞΑ 0-0

11η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
(21.11.2020 – 22.11.2020)
ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ vs ΟΜΟΝΟΙΑ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ 2-1
ΑΠΟΕΛ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ vs ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ 0-1
ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ vs ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ 1-1
ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ vs ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ ΛΕΜΕΣΟΥ 1-2
ΑΕΛ ΛΕΜΕΣΟΥ vs ΑΝΟΡΘΩΣΗ ΑΜΜΟΧΩΣΤΟΥ 1-0
ΕΝΠ vs ΠΑΦΟΣ FC  0-0
ΔΟΞΑ vs ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ 0-0

12η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
(28.11.2020 – 29.11.2020)
ΠΑΦΟΣ FC vs ΔΟΞΑ 2-0
ΑΝΟΡΘΩΣΗ ΑΜΜΟΧΩΣΤΟΥ vs ΕΝΠ 4-2
ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ ΛΕΜΕΣΟΥ vs ΑΕΛ ΛΕΜΕΣΟΥ 1-2
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ vs ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ 0-3
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ vs ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ 3-2
ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ vs ΑΠΟΕΛ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ 0-3
ΟΜΟΝΟΙΑ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ vs ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ 0-0

13η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
(05.12.2020 – 06.12.2020)
ΑΠΟΕΛ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ vs ΟΜΟΝΟΙΑ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ 0-3
ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ vs ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ 0-1
ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ vs ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ 4-0
ΑΕΛ ΛΕΜΕΣΟΥ vs ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ 5-0
ΕΝΠ vs ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ ΛΕΜΕΣΟΥ 1-5
ΔΟΞΑ vs ΑΝΟΡΘΩΣΗ ΑΜΜΟΧΩΣΤΟΥ 2-1
ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ vs ΠΑΦΟΣ FC 1-1

Β ΓΥΡΟΣ Πρωταθλήματος

14η  αγωνιστική
(11.12.2020 -14.12.2020)
ΑΕΚ Λάρνακας – Νέα Σαλαμίνα Αμμοχώστου 1-0
Ε.Ν. Παραλιμνίου – Εθνικός Άχνας 0-0
Ερμής Αραδίππου – Ανόρθωση Αμμοχώστου 1-1
ΑΕΛ Λεμεσού – Ολυμπιακός Λευκωσίας
ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ Πολεμιδιών – ΑΠΟΕΛ Λευκωσίας
ΔΟΞΑ Κατωκοπιάς – ΑΠΟΛΛΩΝ Λεμεσού 0-1
ΟΜΟΝΟΙΑ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ – ΠΑΦΟΣ FC 2-1

15η αγωνιστική
(18.12.2020 – 20.12.2020)
Καρμιώτισσα Πολεμιδιών – ΟΜΟΝΟΙΑ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ 1-5
Ανόρθωση Αμμοχώστου – Πάφος FC 1-0
Νέα Σαλαμίνα Αμ/στου – ΑΕΛ Λεμεσού 1-1
Ολυμπιακός Λ/σίας – E.Ν. Παραλιμνίου
Απόλλων Λεμεσού – Ερμής Αραδίππου 4-0
ΑΠΟΕΛ Λευκωσίας – ΑΕΚ Λάρνακας 1-1
Εθνικός Άχνας – Δόξα Κατωκοπιάς 0-1

16η  αγωνιστική

Ε.Ν. Παραλιμνίου – Νέα Σαλαμίνα Αμ/στου 1-3
ΟΜΟΝΟΙΑ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ – Ανόρθωση Αμμοχώστου 3-0
Τετάρτη, 23.12.2020
16:00 Πάφος FC – Απόλλων Λεμεσού 1-1
18:00 ΑΕΛ Λεμεσού – ΑΠΟΕΛ Λευκωσίας (3 Φεβρουαρίου)
20:00 ΑΕΚ Λάρνακας – Καρμιώτισσα Πολεμιδιών 1-0
Πέμπτη, 24.12.2020
16:00 Δόξα Κατωκοπιάς – Ολυμπιακός Λευκωσίας 1-1
18:00 Ερμής Αραδίππου – Εθνικός Άχνας 0-0

17η αγωνιστική

Σάββατο, 02.01.2021                                                
16:00 Καρμιώτισσα Πολεμιδιών – ΑΕΛ Λεμεσού 0-1
17:00 Νέα Σαλαμίνα Αμ/στου – Δόξα Κατωκοπιάς 4-3
18:00 ΑΠΟΕΛ Λευκωσίας – Ε.Ν.  Παραλιμνίου 0-2
20:00 Ολυμπιακός Λ/σίας – Eρμής Αραδίππου 0-0
Κυριακή, 03.01.2021     
16:00 Εθνικός Άχνας – Πάφος FC 2-1
18:00 ΑΕΚ Λάρνακας – Oμόνοια Λευκωσίας 0-3
20:00 Απόλλων Λεμεσού – Ανόρθωση Αμμοχώστου 3-2

18η  αγωνιστική

Τρίτη, 05.01.2021
16:00 Ε.Ν. Παραλιμνίου – Καρμιώτισσα Πολεμιδιών 2-2
18:00 Ερμής Αραδίππου – Νεά Σαλαμίνα Αμ/στου 1-2
20:00 Δόξα Κατωκοπιάς – ΑΠΟΕΛ  Λευκωσίας 2-1
Τετάρτη, 06.01.2021
16:00 Ανόρθωση Αμμοχώστου – Εθνικός Άχνας 1-0
18:00 Ομόνοια Λευκωσίας – Απόλλων Λεμεσού 2-1
20:00 ΑΕΛ Λεμεσού – ΑΕΚ Λάρνακας 3-1
Πέμπτη, 07.01.2021
19:00 Πάφος FC – Ολυμπιακός Λευκωσίας 5-0

19η  αγωνιστική

Σάββατο, 09.01.2021                                                               
16:00 ΑΕΛ Λεμεσού – Ομόνοια Λευκωσίας 1-1
18:00 Εθνικός Άχνας – Απόλλων Λεμεσού 1-4
20:00 ΑΠΟΕΛ Λευκωσίας – Ερμής Αραδίππου 3-0
Κυριακή, 10.01.2021     
16:00 Καρμιώτισσα Πολεμιδιών – Δόξα Κατωκοπιάς 1-1
18:30 ΑΕΚ Λάρνακας – Ε.Ν. Παραλιμνίου 1-2
Δεύτερα, 11.01.2021
18:00 Ολυμπιακός Λ/σίας – Ανόρθωση Αμμοχώστου 0-3
20:00 Νέα Σαλαμίνα – Αμ/στου – Πάφος FC 2-0

20η αγωνιστική Πρωταθλήματος Cyta

Παρασκευή, 15 Ιανουαρίου
18:00 Ε.Ν. Παραλιμνίου – ΑΕΛ
19:00 Ερμής – Καρμιώτισσα

Σάββατο, 16 Ιανουαρίου
16:00 Ομόνοια – Εθνικός Άχνας
18:30 Ανόρθωση – Νέα Σαλαμίνα

Κυριακή, 17 Ιανουαρίου
16:00 Πάφος F.C.  – ΑΠΟΕΛ
18:30 Απόλλων – Ολυμπιακός

Δευτέρα, 18 Ιανουαρίου
19:00 Δόξα – ΑΕΚ

21η αγωνιστική Πρωταθλήματος Cyta

Παρασκευή, 22 Ιανουαρίου
16:00 ΑΕΛ – Δόξα
18:00 ΑΕΚ – Ερμής

Σάββατο, 23 Ιανουαρίου
16:00 Ολυμπιακός – Εθνικός Άχνας
18:30 Ε.Ν. Παραλιμνίου – Ομόνοια

Κυριακή, 24 Ιανουαρίου
16:00 ΑΠΟΕΛ – Ανόρθωση
18:30 Νέα Σαλαμίνα – Απόλλων

Δευτέρα, 25 Ιανουαρίου
19:00 Καρμιώτισσα – Πάφος F.C.

22η αγωνιστική Πρωταθλήματος Cyta

Τρίτη, 26 Ιανουαρίου
18:30 Ομόνοια – Ολυμπιακός
19:00 Ερμής – ΑΕΛ

Τετάρτη, 27 Ιανουαρίου
16:00 Εθνικός – Νέα Σαλαμίνα
18:30 Απόλλων – ΑΠΟΕΛ
19:00 Δόξα – Ε.Ν. Παραλιμνίου

Πέμπτη, 28 Ιανουαρίου
16:30 Πάφος F.C. – ΑΕΚ
19:00 Ανόρθωση – Καρμιώτισσα

23η αγωνιστική Πρωταθλήματος Cyta

Σάββατο, 30 Ιανουαρίου
19:00 Δόξα – Ομόνοια

Κυριακή, 31 Ιανουαρίου
16:00 ΑΠΟΕΛ – Εθνικός Άχνας
18:30 ΑΕΛ – Πάφος F.C.

Δευτέρα, 1η Φεβρουαρίου
18:30 ΑΕΚ – Ανόρθωση
19:00 Καρμιώτισσα – Απόλλων

Τρίτη, 2 Φεβρουαρίου
16:00 Ε.Ν. Παραλιμνίου – Ερμής Αραδίππου
18:30 Νέα Σαλαμίνα – Ολυμπιακός

24η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
(06.02.2021 – 07.02.2021)
ΟΜΟΝΟΙΑ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ vs ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ vs ΑΠΟΕΛ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ vs ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ
ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ ΛΕΜΕΣΟΥ vs ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ
ΑΝΟΡΘΩΣΗ ΑΜΜΟΧΩΣΤΟΥ vs ΑΕΛ ΛΕΜΕΣΟΥ
ΠΑΦΟΣ FC vs ΕΝΠ
ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ vs ΔΟΞΑ

25η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
(09.02.2021 – 10.02.2021)
ΔΟΞΑ vs ΠΑΦΟΣ FC
ΕΝΠ vs ΑΝΟΡΘΩΣΗ ΑΜΜΟΧΩΣΤΟΥ
ΑΕΛ ΛΕΜΕΣΟΥ vs ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ ΛΕΜΕΣΟΥ
ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ vs ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ
ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ vs ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ
ΑΠΟΕΛ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ vs ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ
ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ vs ΟΜΟΝΟΙΑ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ

26η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
(13.02.2021 – 14.02.2021)
ΟΜΟΝΟΙΑ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ vs ΑΠΟΕΛ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ
ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ vs ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ vs ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ vs ΑΕΛ ΛΕΜΕΣΟΥ
ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ ΛΕΜΕΣΟΥ vs ΕΝΠ
ΑΝΟΡΘΩΣΗ ΑΜΜΟΧΩΣΤΟΥ vs ΔΟΞΑ
ΠΑΦΟΣ FC vs ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ