Home SPORTS NEWS Έτσι πας Μουντιάλ! (Βαθμολογίες-πρόγραμμα)

Έτσι πας Μουντιάλ! (Βαθμολογίες-πρόγραμμα)

SHARE

Στην…3η στροφή μπαίνουν την Παρασκευή το βράδυ οι “μονομάχοι” των 9 ομίλων των προκριματικών του Μουντιάλ 2014 στη ζώνη της Ευρώπης. Εκτός από την αναμέτρηση της εθνικής μας ομάδας με αντίπαλο της Βοσνία/Ερζεγοβίνη στο ” Γ. Καραϊσκάκης”, το μενού της 3ης αγωνιστικής περιλαμβάνει αρκετά σπουδαία ματς.

Δείτε αναλυτικά το πρόγραμμα των αναμετρήσεων καθώς και την μέχρι τώρα κατάσταση των 9 ομίλων.

1Ος ΟΜΙΛΟΣ

ΟΜΑΔΑ ΑΓΩΝΕΣ ΝΙΚΕΣ ΙΣΟΠΑΛΙΕΣ ΗΤΤΕΣ ΓΚΟΛ + ΓΚΟΛ – ΒΑΘΜΟΙ
1.Σερβία 2 1 1 0 6 1 4
2.Βέλγιο 2 1 1 0 3 1 4
3.Κροατία 2 1 1 0 2 1 4
4.Σκοτία 2 0 2 0 1 1 2
5.ΠΓΔΜ 2 0 1 1 1 2 1
6.Ουαλία 2 0 0 2 1 8 0

12 Οκτωβρίου
Ουαλία – Σκοτία
Σερβία – Βέλγιο
ΠΓΔΜ – Κροατία

16 Οκτωβρίου
Κροατία – Ουαλία
ΠΓΔΜ – Σερβία
Βέλγιο – Σκοτία

2ος ΟΜΙΛΟΣ

ΟΜΑΔΑ ΑΓΩΝΕΣ ΝΙΚΕΣ ΙΣΟΠΑΛΙΕΣ ΗΤΤΕΣ ΓΚΟΛ + ΓΚΟΛ – ΒΑΘΜΟΙ
1.Ιταλία 2 1 1 0 4 2 4
2.Βουλγαρία 2 1 1 0 3 2 4
3.Αρμενία 2 2 0 1 1 1 3
4.τσεχία 1 0 1 0 0 0 1
5.Δανία 1 0 1 0 0 0 1
6.Μάλτα 2 0 0 2 0 3 0

12 Οκτωβρίου
Τσεχία – Μάλτα
Αρμενία – Ιταλία
Βουλγαρία – Δανία

16 Οκτωβρίου
Τσεχία – Βουλγαρία
Ιταλία – Δανία

3ος ΟΜΙΛΟΣ

ΟΜΑΔΑ ΑΓΩΝΕΣ ΝΙΚΕΣ ΙΣΟΠΑΛΙΕΣ ΗΤΤΕΣ ΓΚΟΛ+ ΓΚΟΛ- ΒΑΘΜΟΙ
1.Γερμανία 2 2 0 0 5 1 6
2.Σουηδία 1 1 0 0 2 0 3
3.Ιρλανδία 1 1 0 0 2 1 3
4.Αυστρία 1 0 0 1 1 2 0
5.Καζακστάν 2 0 0 2 1 4 0
6.Ν.Φερόε 1 0 0 1 0 3 0

12 Οκτωβρίου
Ν. Φερόε – Σουηδία
Ιρλανδία – Γερμανία
Καζακστάν – Αυστρία

16 Οκτωβρίου
Ν. Φερόε – Ιρλανδία
Αυστρία – Καζακστάν
Γερμανία – Σουηδία

4ος ΟΜΙΛΟΣ

ΟΜΑΔΑ ΑΓΩΝΕΣ ΝΙΚΕΣ ΙΣΟΠΑΛΙΕΣ ΗΤΤΕΣ ΓΚΟΛ+ ΓΚΟΛ- ΒΑΘΜΟΙ
1.Ρουμανία 2 2 0 0 6 0 6
2.Ολλανδία 2 2 0 0 6 1 6
3.Ουγγαρία 2 1 0 1 6 4 3
4.Τουρκία 2 1 0 1 3 2 3
5.Εσθονία 2 0 0 2 0 5 0
6.Ανδόρρα 2 0 0 2 0 9 0

12 Οκτωβρίου
Ολλανδία – Ανδόρα
Τουρκία – Ρουμανία
Εσθονία – Ουγγαρία

16 Οκτωβρίου
Ανδόρα – Εσθονία
Ουγγαρία – Τουρκία
Ρουμανία – Ολλανδία

5ος ΟΜΙΛΟΣ

ΒΑΘΜΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΝΙΚΕΣ ΙΣΟΠΑΛΙΕΣ ΗΤΤΕΣ ΓΚΟΛ+ ΓΚΟΛ- ΒΑΘΜΟΙ
1.Ελβετία 2 2 0 0 4 0 6
2.Ισλανδία 2 1 0 1 2 1 3
3.Αλβανία 2 1 0 1 3 3 3
4.Κύπρος 2 1 0 1 2 3 3
5.Νορβηγία 2 1 0 1 2 3 3
6.Σλοβενία 2 0 0 2 1 4 0

12 Οκτωβρίου
Αλβανία – Ισλανδία
Ελβετία – Νορβηγία
Σλοβενία – Κύπρος

16 Οκτωβρίου
Ισλανδία – Ελβετία
Κύπρος – Νορβηγία
Αλβανία – Σλοβενία

6ος ΟΜΙΛΟΣ

ΟΜΑΔΑ ΑΓΩΝΕΣ ΝΙΚΕΣ ΙΣΟΠΑΛΙΕΣ ΗΤΤΕΣ ΓΚΟΛ+ ΓΚΟΛ- ΒΑΘΜΟΙ
1.Ρωσία 2 2 0 0 6 0 6
2.Πορτογαλία 2 2 0 0 5 1 6
3.Λουξεμβούργο 2 0 1 1 2 3 1
4.Β.Ιρλανδία 2 0 1 1 1 3 1
5.Αζερμπαϊτζάν 2 0 1 1 1 4 1
6.Ισραήλ 2 0 1 1 1 5 1

12 Οκτωβρίου
Ρωσία – Πορτογαλία
Λουξεμβούργο – Ισραήλ

16 Οκτωβρίου
Ισραήλ – Λουξεμβούργο
Ρωσία – Αζερμπαϊτζάν
Πορτογαλία – Β. Ιρλανδία

7ος ΟΜΙΛΟΣ

ΟΜΑΔΑ ΑΓΩΝΕΣ ΝΙΚΕΣ ΙΣΟΠΑΛΙΕΣ ΗΤΤΕΣ ΓΚΟΛ+ ΓΚΟΛ- ΒΑΘΜΟΙ
1.Βοσνία 2 2 0 0 12 2 6
2.Ελλάδα 2 2 0 0 4 1 6
3.Σλοβακία 2 1 1 0 3 1 4
4.Λιθουανία 2 0 1 1 1 3 1
5.λετονία 2 0 0 2 2 6 0
6.Λιχτενστάιν 2 0 0 2 1 10 0

12 Οκωβρίου
Ελλάδα – Βοσνία/Ερζεγοβίνη
Λιχτενστάιν – Λιθουανία
Σλοβακία – Λετονία

16 Οκτωβρίου
Βοσνία/Ερζεγοβίνη – Λιθουανία
Λετονία – Λιχτενστάιν
Σλοβακία – Ελλάδα

8ος ΟΜΙΛΟΣ

ΟΜΑΔΑ ΑΓΩΝΕΣ ΝΙΚΕΣ ΙΣΟΠΑΛΙΕΣ ΗΤΤΕΣ ΓΚΟΛ+ ΓΚΟΛ- ΒΑΘΜΟΙ
1.Μαυροβούνιο 2 1 1 0 8 2 4
2.Αγγλία 2 1 1 0 6 1 4
3.Πολωνία 2 1 1 0 4 3 4
4.Ουκρανία 1 0 1 0 1 1 1
5.Σαν Μαρίνο 1 0 0 1 0 6 0
6.Μολδαβία 2 0 0 2 0 7 0

12 Οκτωβρίου
Αγγλία – Σαν Μαρίνο
Μολδαβία – Ουκρανία

16 Οκτωβρίου
Σαν Μαρίνο – Μολδαβία
Πολωνία – Αγγλία
Ουκρανία – Μαυροβούνιο

9ος ΟΜΙΛΟΣ

ΟΜΑΔΑ ΑΓΩΝΕΣ ΝΙΚΕΣ ΙΣΟΠΑΛΙΕΣ ΗΤΤΕΣ ΓΚΟΛ+ ΓΚΟΛ- ΒΑΘΜΟΙ
1.Γαλλία 2 2 0 0 4 1 6
2.Ισπανία 1 1 0 0 1 0 3
3.Γεωργία 2 1 0 1 1 1 3
4.Φινλανδία 1 0 0 1 0 1 0
5.Λευκορωσία 2 0 0 2 1 4 0
               

12 Οκτωβρίου
Φινλανδία – Γεωργία
Λευκορωσία – Ισπανία

16 Οκτωβρίου
Λευκορωσία – Γεωργία
Ισπανία – Γαλλία

Περισσότερες ειδήσεις στο pamesports.gr