Home SPORTS NEWS Αποκλείστηκε η Ντιναμό Ζάγκρεμπ

Αποκλείστηκε η Ντιναμό Ζάγκρεμπ

Θύμα… έκπληξης έπεσε η Ντιναμό Ζάγκρεμπ για τους «16» του Κυπέλλου Κροατίας, καθώς αποκλείστηκε, χάνοντας στην έδρα της με 2-3 από τη Ζαντάρ στην παράταση! Είναι χαρακτηριστικό πως η κάτοχος του θεσμού (και πρωταθλήτρια) ήταν μπροστά στο σκορ με 2-0 στο ημίχρονο και δέχτηκε τα γκολμετά το 83’…

Συγκεκριμένα, η Ντιναμό Ζάγκρεμπ προηγήθηκε με γκολ από τον Μπεγκιράχ στο 42’ και Κοπ στο 45’. Για τη φιλοξενούμενη σκόραρε δυο γκολ ο Περίκα στο 83’ και στο 86’ και έτσι το ματς πήγε στην παράταση. Στον έξτρα χρόνο πέτυχε γκολ για τη Ζαντάρ ο Ίβανσιτς στο 98’, με τον παίκτη της φιλοξενούμενης να αποβάλλεται πάντως στο 105’…

Αναλυτικά για τους «16» του Κυπέλλου έχουμε:
Ντιναμό Ζάγκρεμπ-Ζαντάρ 2-3 παρ. 2-2 κ.δ. (42’ Μπεγκιράχ, 45’ Κοπ/83’, 86’ Περίκα, 98’ Ίβανσιτς)
*κόκκινη ο Ίβανσιτς στο 105’.
Ζάγκρεμπ-Ζέλινα 1-2 (20’ Αμπντουραχίμι/30’ Μέσεκ, 72’ αυτ. Βιντάκοβιτς).
Λοκομοτίβα-Λιμπερτάς 3-2
Όσιγιεκ-Ίστρα 1961 3-2 παρ. 1-1 κ.δ. (44’ Κβριτζ, 104’ Πόνγκτρασιτς, 115’ Μιλίσεβιτς/85’ πεν. Ρόκε/120’ Πργκομετ).
Σλάβεν Μπελούπο- Κοπρίβιτσα 2-0 παρ. 0-0 παρ. (97’ Μάρας, 114’ Μπελούπο)