Home SPORTS NEWS Η Σεβίλλη… πήρε τη ματσάρα (Video)

Η Σεβίλλη… πήρε τη ματσάρα (Video)

Η Σεβίλλη επέστρεψε στις νίκες στο ισπανικό πρωτάθλημα και έπιασε μάλιστα με 14 βαθμούς τη Ρεάλ Μαδρίτης στον βαθμολογικό πίνακα, βλέποντας ακόμα πιο ψηλά… Οι Ανδαλουσιάνοι επικράτησαν με 3-2 της Μαγιόρκα στο «Σάντσεθ Πιθχουάν» στον αγώνα που ολοκλήρωσε την 8η αγωνιστική στη πριμέρα ντιβιζιόν. Οι νησιώτες γνώρισαν την τρίτη σερί ήττα και έμειναν στους 11 πόντους.

Το παιχνίδι ήταν πλούσιο σε θέαμα με τις δυο ομάδες να τα δίνουν όλα για την επιτυχία… Ο Μπίγκας στο 26’ πέτυχε το 1-0 για τη Μαγιόρκα, ενώ ο Νεγκρέδο στο 29’ ισοφάρισε. Στο επόμενο λεπτό ο Εμεντ πέτυχε το 2-1 για τους νησιώτες και αυτό ήταν και το αποτέλεσμα για το πρώτο ημίχρονο. Στο δεύτερο μέρος για τη Σεβίλλη σκόραραν ο Νεγκρέδο στο 56’ και ο Σισίνιο στο 74’ και έτσι η γηπεδούχος έφτασε στην πολύ μεγάλη νίκη της…

Αναλυτικά για την 8η αγωνιστική της πριμέρα ντιβιζιόν έχουμε:
Σάββατο
Μάλαγα – Βαγιαδολίδ 2-1 (37’ Ίσκο, 87’ Χοακίν/9’ Μανούτσο)
Ρεάλ Μαδρίτης – Θέλτα 2-0 (11’ Ιγκουαΐν, 76’ πεν. Ρονάλντο)
Βαλένθια – Αθλέτικ Μπιλμπάο 3-2 (26’ πεν. Σολδάδο, 88’ Κόστα, 90’ Βαλντές/19’, 30’ Αντούριθ)
Λα Κορούνια – Μπαρτσελόνα 4-5 (26′ πεν, 47′ Πίτσι, 37′ Μπεργκαντίνος, 79′ αυτ. Αλμπα/3′ Άλμπα, 8′ Τέγιο, 18′, 43′, 77′ Μέσι)