Home SPORTS NEWS «Μάγεψαν» Μέσι και Φαλκάο (Vids)

«Μάγεψαν» Μέσι και Φαλκάο (Vids)

Στο προκριματικό γκρουπ για τα τελικά του Μουντιάλ 2014, της Λατινικής Αμερικής, Μέσι και Φαλκάο όπως ήταν φυσικό τράβηξαν τα βλέμματα των φιλάθλων και τους αποζημίωσαν με πλούσιο θέαμα.

Ο Αργεντινός σούπερ σταρ ήταν ο μεγάλος πρωταγωνιστής της νίκης της ομάδας του με 3-0 επί τους Ουρουγουάης, καθώς έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα δύο φορές. Στο 66ο λεπτό, ο Μέσι άνοιξε το σκορ και έδωσε προσωρινά τη σκυτάλη στον Σέρχιο Αγκουέρο, ο οποίος έκανε το 2-0 στο 75′. Το τελικό 3-0, διαμόρφωσε ο Μέσι, σημειώνοντας το δεύτερο προσωπικό του τέρμα στον αγώνα.

Στην άλλη αναμέτρηση, που την παρακολούθησαν, όχι μόνο πολλοί φίλαθλοι αλλά και πολλοί σκάουτερς, είδαν τον Ρανταμέλ Φαλκάο, το μεγάλο αστέρι της Κολομβία να δίνει τη νίκη στην ομάδα του, στην αναμέτρηση με αντίπαλο την Παραγουάη.

Ο επιθετικός της Ατλέτικο Μαδρίτης, τον οποίο και θέλει να αποκτήσει σχεδόν όλες οι ομάδες της Ευρώπης, άνοιξε το σκορ 52′, ενώ ένα λεπτό πριν την λήξη έκανε το τελικό 2-0.

Αργεντινή – Ουρουγουάη 3-0

Κολομβία – Ουρουγουάη 2-0

Βολιβία Περού 1-1

Εκουαδόρ – Χιλή 3-1

Τα αποτελέσματα της 9ης αγωνιστικής

Παρασκευή 12/10

Βολιβία – Περού 1-1 (51′ Τσουμασέρο / 22′ Μαρίνιο)

Κολομβία – Παραγουάη 2-0 (52′ και 89′ Φαλκάο)

Εκουαδόρ – Χιλή 3-1 (33′ και 57′ Φελίπε Καϊσέδο, 90′ Σεγκούντο Καστίγιο / 25′ αυτ. Παρέδες)

Αργεντινή – Ουρουγουάη 3-0 (66′ και 80′ Μέσι, 75′ Αγκουέρο)