Home SPORTS NEWS Εύκολα οι «μεγάλοι», δυσκολεύτηκε η Μάλαγα (Vids)

Εύκολα οι «μεγάλοι», δυσκολεύτηκε η Μάλαγα (Vids)

Αποφασιστικό βήμα για την πρόκριση τους στην επόμενη φάση του Κυπέλλου Ισπανίας έκαναν Ρεάλ, Βαλένθια, Ατλέτικο Μαδρίτης και Μπαρτσελόνα καθώς επικράτησαν εύκολα των αντιπάλων τους και πλέον περιμένουν τους επαναληπτικούς εντός έδρας αγώνες.

Η μοναδική ομάδα από τους «μεγάλους» που δυσκολεύτηκε να νικήσει για την φάση των «32», ήταν η Μάλαγα, η οποία φιλοξενήθηκε στο γήπεδο της Καθερένιο. Η ομάδα του Μανουέλ πελεγκρίνι κατάφερε δύσκολα να πάρει τη νίκη με 4-3. Ο Ονιέγου από πολύ νωρίς έβαλε την ομάδα του μπροστά στο σκορ, καθώς έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα μόλις στο 2ο λεπτό.

Ο Ρόκε Σάντα Κρουζ, 20 λεπτά αργότερα πήρε τη σκυτάλη τους σκοραρίσματος και διπλασίασε τα τέρματα της Μάλαγα. Ωστόσο οι γηπεδούχοι δεν το έβαλαν κάτω και αρχικά μείωσαν με τον Ζαρέ στο 37′ και έφτασαν στην ισοφάριση με τον Τσάπι στο 42′.

Στο δεύτερο ημίχρονο, η Μάλαγα πήρε και πάλι προβάδισα δύο τερμάτων. Ο Ντούντα στο 59′, μετά από εύστοχη εκτέλεση πέναλτι έβαλε και πάλι μπροστά στο σκορ την ομάδα του και ο Ρόκε Σάντα Κρουζ, σημείωσε στο 73′, το δεύτερο προσωπικό του τέρμα κάνοντας το 4-2.

Η Καθερένιο μείωσε σε 4-3 στο 87′ με τον Εστέβε και διατήρησε τις ελπίδες της για πρόκριση στην επόμενη φάση του Κυπέλλου.

01/11 22:00 Λα Κορούνια – Μαγιόρκα

* Οι αγώνες είναι διπλοί και οι επαναληπτικοί είναι προγραμματισμένοι για τις 28 Νοεμβρίου.