Home SPORTS NEWS Κορυφή για Βελέζ! (video)

Κορυφή για Βελέζ! (video)

Στην κορυφή του πρωταθλήματος της Αργεντινής ανέβηκε η Βελέζ μετά την εκτός έδρας νίκη της με 2-0 επί της Ολ Μπόις. Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ στο 87′ με τον Πράτο και στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Φερέιρα “σφράγισε” τη νίκη της Βελέζ με την οποία ανέβηκε στην κορυφή με 35 και απέκτησε προβάδισμα έναντι της Λανούς για την κατάκτηση του Torneo Inicial.

Η ομάδα του Μπουένος Άιρες δεν εκμεταλλεύτηκε καμία από τις πολλές ευκαιρίες που δημιούργησε με αποτέλεσμα να “κολλήσει” στην έδρα της στο 0-0 κόντρα στην Εστουδιάντες και να μείνει δύο βαθμούς πίσω από την Βελέζ. Την ίδια ώρα η Τίγκρε επικρατούσε με 2-0 της Γοδόι Κρουζ με τους Γκονζάλες και Μπότα να διαμορφώνονυ το τελικό αποτέλεσμα.

Στο μεταμεσονύκτιο ματς η Μπόκα Τζούνιορς ξεπέρασε εύκολα το εμπόδιο της Ρασίνγκ Κλουμπ παίρνοντας τη νίκη με 3-1.

Ολ Μπόις – Βελέζ 0-2