Home SPORTS NEWS Νίκη για Ρεάλ με το μυαλό στη Ντόρτμουντ (video)

Νίκη για Ρεάλ με το μυαλό στη Ντόρτμουντ (video)

Ήρεμα, χαλαρά και ωραία η Ρεάλ Μαδρίτης υπέταξε τη Σαραγόσα στο Σαντιάγο Μπερναμπέου με 4-0. Αυτή ήταν η 100η νίκη του Ζοζέ Μουρίνιο στον πάγκο της με τη «βασίλισσα» να δείχνει καθαρά ότι είχε το μυαλό της στο ματς του champions league με την Ντόρτμουντ.

Έβαλε γρήγορα δύο γκολ στο πρώτο 25λεπτό με τους Αργεντινούς Ιγκουαϊν και Ντι Μαρία και ουσιαστικά έσβησε… τις μηχανές. Η Σαραγόσα απο την άλλη στο δεύτερο ημίχρονο πίεσε όσο μπορούσε και φωνάζει (μάλλον δίκαια) για ένα γκολ του Ποστίγκα που δεν μέτρησε για οφσάιντ.

Στη συνέχεια ο Εσιέν πέτυχε το πρώτο του γκολ με τη Ρεάλ,ύστερα απο την ασιστ του Μπενζεμά και ο Μόντριτς λίγο πριν τη λήξη διαμόρφωσε το τελικό σκορ. Οι «μερένχες» μετά την ήττα της Μάλαγα ανέβηκαν στην 3η θέση με 20 βαθμούς, 8 λιγότερους απο τη Μπαρσελόνα.