Home SPORTS NEWS Φενερμπαχτσέ-ΑΕΛ 2-0 (video)

Φενερμπαχτσέ-ΑΕΛ 2-0 (video)

Η ΑΕΛ έχασε με 2-0 από τη Φενέρμπαχτσε στην Κωνσταντινούπολη για τον τρίτο όμιλο του Europa League.

Αυτή ήταν η τρίτη ήττα της ΑΕΛ σε τέσσερεις αγώνες. Η ΑΕΛ είναι στην τελευταία θέση του ομίλου με 1 βαθμό ενώ η Φενέρμπαχτσε ανέβηκε στους 10 και προηγείται στον όμιλο, έχοντας μάλιστα εξασφαλίσει την πρόκριση της στην επόμενη φάση της διοργάνωσης.

Ο Κάιτ στο 11΄’ και ο Σο στο 41′ πέτυχαν τα τέρματα για την Τουρκική ομάδα, διαμορφώνοντας το τελικό 2-0 από το πρώτο ημίχρονο.

Χαμένες ευκαιρίες για την ΑΕΛ για να πετύχει ένα γκολ με το Μιχάλη Κωνσταντίνου στο πρώτο ημίχρονο και τον Ντίξον στο δεύτερο ημίχρονο.

ΑΕΛ: Ντεγκρά, Πάρπας, Νικολάου, Καρλίτος, Ουόν, Μοντέιρο (59΄ Εντμάρ), Μιγκέλ, Σέρτζιο (59΄ Ντίξον), Μπεμπέ, Ντεντέ, Κωνσταντίνου (73΄ Βοού).

Στον άλλο αγώνα του τρίτου ομίλου, η Μαρσέιγ  εξήλθε ισόπαλη 2-2 με την Γκλάντμπαχ.