Home SPORTS NEWS Βήμα πρόκρισης για Σαραγόσα (video)

Βήμα πρόκρισης για Σαραγόσα (video)

Ο Μανόλο Χιμένεθ νίκησε τον Νίκο Καράμπελα! Η Σαραγόσα κατάφερε και πήρε το «διπλό» με 1-0 στην έδρα της Λεβάντε με γκολ στις καθυστερήσεις στο πρώτο ματς των δυο  ομάδων για τους «16» του Κυπέλλου και έτσι έκανε το πρώτο βήμα για την πρόκριση στα προημιτελικά.

Το πολύτιμο γκολ για την φιλοξενούμενη, στην οποία είναι τεχνικός ο Μανόλο Χιμένεθ, σημείωσε ο Αράντα στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων…

Βασικός για τη γηπεδούχος ήταν ο Νίκος Καράμπελας και ο Έλληνας αμυντικός έπαιξε σε όλον τον αγώνα… Με τον Καράμπελα να βρίσκει… απέναντι του τον πρώην τεχνικό του στην ΑΕΚ και στη πρώτη μονομαχία χαμογέλασε ο Μανόλο Χιμένεθ! Έπαιξε και ο Χουάνφραν για την γηπεδούχο, καθώς μπήκε αλλαγή στο 62′ στη θέση του Ιβάν!