Home SPORTS NEWS «Ασπιρίνες» για φίλημα! (videos)

«Ασπιρίνες» για φίλημα! (videos)

Με τον καλύτερο τρόπο εκμεταλλέυτηκε την χθεσινή “γκέλα” της Μπάγερν Μονάχου η Μπάγερ Λεβερκούζεν. Οι “ασπιρίνες” έκαναν επίδειξη δύναμης απέναντι στο Αμβούργο, στην αναμέτρηση για την 17η αγωνιστική της Μπουντεσλίγκα, επικρατώντας με το εμφατικό 3-0. Το σκορ στη Bay Arena άνοιξε στο 26′ ο Κίσλινγκ και δέκα λεπτά αργότερα ο Σούρλε “έγραψε” το 2-0, το οποίο ήταν το σκορ με το οποίο οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα του ημιχρόνου. Στην επανάληψη, οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν να ξαναμπούν στο ματς όμως η ιστορία τελείωσε στο 66′ όταν ο Κίσλινγκ και πάλι διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα. Στους 33 βαθμούς η Μπάγερ, 9 λιγότερους από τους πρωτοπόρους Βαυαρούς.

Με γκολ του Ίσλο στο 83′, η Φορτούνα Ντίσλεντορφ κατάφερε να ξεπεράσει την ψυχρολουσία της ισοφάρισης από το Αννόβερο εντός έδρας, παίρνοντας μιας σημαντική νίκη στην προσπάθεια που κάνει να παραμείνει στην μεγάλη κατηγορία. Ο Σχάχιν ήταν αυτός που στο 39′ έβαλε μπροστά στο σκορ τους γηπεδούχους, όμως ο Ντιούφ στο 69′ έφερε το ματς στα ίσια. Η λύτρωση για την Φορτούνα ήρθε επτά λεπτά πριν από τη λήξη όταν ο Ίσλο έκανε το τελικό 2-1.

Την πολύ καλή πορεία της στη φετινή Μπουντεσλίγκα συνέχισε η Άιντραχτ. Η ομάδα της Φρανφκούρτης επικράτησε με 2-0 της Βόλφσμπουργκ εκτός έδρας και παρέμεινε στην 3η θέση της βαθμολογίας.

Λεβερκούζεν – Αμβούργο 3-0

Βόλσφμπουργκ – Άιντραχτ Φρανκφούρτης 0-2

Γκρόιτερ Φιρτ – Άουγκσμπουργ 1-1