Home SPORTS NEWS Έσωσε την παρτίδα ο Ταχτσίδης (vid)

Έσωσε την παρτίδα ο Ταχτσίδης (vid)

Σε έναν εντυπωσιακό αγώνα με έξι γκολ, Μπολόνια και Ρόμα ήρθαν ισόπαλες με σκορ 3-3, με τον Παναγιώτη Ταχτσίδη να σημειώνει το πρώτο του γκολ στο καμπιονάτο και να χαρίζει τον βαθμό της ισοπαλίας στην ομάδα του. Ντεμπούτο με την φανέλα των Ρωμαίων έκανε και ο Βασίλης Τοροσίδης, ο οποίος πέρασε στον αγώνα στο 73ο λεπτό στην θέση του Πίρις.

Οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που άνοιξαν το σκορ με τον Φλορέντζι στο 9ο λεπτό, αλλά οι γηπεδούχοι, με τον Παναγιώτη Κονέ να ξεκινάει ως βασικός, ισοφάρισαν με τον Τζιλαρντίνο στο 17′. Ωστόσο η Ρόμα, ήταν αποφασισμένη και στο αμέσως επόμενο λεπτό πήρε εκ νέου προβάδισμα στο σκορ με τον Οσβάλντο. Η Μπολόνια όμως αποδείχτηκε πολύ σκληρό… καρύδι, καθώς ισοφάρισε και πάλι στο 26′ με τον Γκαμπιαντίνι και έκανε την ανατροπή, παίρνοντας κεφάλι στο σκορ με τον Πασκουάτο στο 54′

Η Ρόμα, όμως κατάφερε και έκανε το 3-3 με τον νεαρό Παναγιώτη Ταχτσίδη, να ισοφαρίζει στο 74′ με κεφαλιά μετά από εκτέλεση φάουλ του Φραντσέσκο Τότι και να χαρίζει τον βαθμό της ισοπαλίας στην ομάδα του.

Η 22η αγωνιστική:

Σάββατο
Λάτσιο – Κιέβο 0-1 (61′ Παλόσκι)
Γιουβέντους – Τζένοα 1-1 (54′ Κουαλιαρέλα / 68′ Μποριέλο)

Κυριακή
Μπολόνια – Ρόμα 3-3 (17′ Τζιλαρντίνο, 26′ Γκαμπιαντίνι, 54′ Πασκουάτο / 9′ Φλορέντζι, 18′ Οσβάλντο, 74′ Ταχτσίδης)
Κατάνια – Φιορεντίνα (16:00)