Home SPORTS NEWS Νίκη για Ρόμα με «Τόρο» στην εξέδρα (video)

Νίκη για Ρόμα με «Τόρο» στην εξέδρα (video)

Η Ρόμα επιβλήθηκε εντός έδρας της Ίντερ με σκορ 2-1, στην πρώτη μεταξύ τους αναμέτρηση για την ημιτελική φάση του κυπέλλου Ιταλίας και ταξιδεύει στο Μιλάνο για τον αγώνα ρεβάνς, έχοντας ισχνό προβάδισμα για την πρόκριση στον τελικό της διοργάνωσης.

Το σκορ άνοιξε για τους Ρωμαίους ο Φλορέντσι στο 13ο λεπτό, με τον Ντέστρο να κάνει το 2-0 στο 33′. Η Ίντερ κατάφερε να μειώσει με τον Παλάσιο στο 44′, ο οποίος διαμόρφωσε το τελικό 2-1.

Σημειώνεται πως ο Παναγιώτης Ταχτσίδης αγωνίστηκε στην αρχική ενδεκάδα της Ρόμα και παρέμεινε εντός αγωνιστικού χώρου και στα 90 λεπτά της αναμέτρησης. Στην εξέδρα του Ολίμπικο βρισκόταν ο νεοαποκτηθείς, Βασίλης Τοροσίδης.

Υπενθυμίζεται πως στον άλλο ημιτελικό η Γιουβέντους αναδείχτηκε ισόπαλη με τη Λάτσιο στο Τορίνο με σκορ 1-1.