Home SPORTS NEWS Έτοιμη για τον Καμπ Νόου η Μίλαν (video)

Έτοιμη για τον Καμπ Νόου η Μίλαν (video)

Η Μίλαν ήθελε να πάρει τους τρεις βαθμούς στο ματς με τη Τζένοα για να κρατήσει την τρίτη θέση του καμπιονάτο, και τα κατάφερε επικρατώντας με 2-0, έστω και αν έπαιζε με δέκα για 25 λεπτά.

Στο 20ο λεπτό ο Πατσίνι τράνταξε το δοκάρι του Φρεί, δίνοντας το προειδοποιητικό μήνυμα για ότι ακολούθησε δύο λεπτά αργότερα.

Ο επιθετικός των ροσονέρι άνοιξε το σκορ όμως τραυματίστηκε και έδωσε τη θέση του στον Μπαλοτέλι.

Οι Ροσομπλού απέκτησαν στη συνέχεια τον έλεγχο του παιχνιδιού και έιχαν κάποιες ευκαιρίες για την ισοφάριση με τον Μποριέλο και τον Μπόβο.

Με τη συμπλήρωση μίας ώρας παιχνιδιού, ο Μπαλοτέλι χρίστηκε ξανά σκόρερ ύστερα από κόρνερ του Ελ Σαράουι. Όμως εκεί που όλα έδειχναν πως θα ερχόταν άνετα η νίκη, ήρθε στο 65 η κόκκινη του Κόνσταντ. Πάντως τα σουτ που εξαπέλυαν οι γηπεδούχοι στην εστία του Αμπιάτι δεν στάθηκαν ικανά για να κάνουν τη ζημιά.

0-1 Pazzini 22′

0-2 Balotelli 61′