Home SPORTS NEWS Αυτοκτονία… για ΚΠΡ (video)

Αυτοκτονία… για ΚΠΡ (video)

Η ΚΠΡ κατάφερε και προηγήθηκε στο 85’ με 1-0 της Γουΐγκαν στον «τελικό» παραμονής στη Πρεμιέρ Λιγκ, σε αγώνα στον οποίο η γηπεδούχος έπαιζε με δέκα παίκτες από το 21’, λόγω αποβολής του Ζαμόρα για κλωστιά σε αντίπαλο στο κεφάλι, αλλά η φιλοξενούμενη έφτασε στην ισοφάριση στο 90’+4!

Η γηπεδούχος δεν νίκησε για τρίτο αγώνα (0-1-2) και έμεινε στους 24 βαθμούς, στο -7 από τη Σάντερλαντ και την Γουΐγκαν που είναι ισόβαθμες στην 17η θέση. Η φιλοξενούμενη με 3-1-1 στα πέντε τελευταία της είναι πιο κοντά στη παραμονή, σε σχέση με την ΚΠΡ…

Το ματς δεν ξεκίνησε με τις καλύτερες προϋποθέσεις για την ΚΠΡ καθώς, όπως είπαμε, στο 21’ αποβλήθηκε ο Ζαμόρα! Βλέπετε, με κίνηση… καράτε χτύπησε αντίπαλο στο κεφάλι! Τελικά, το πολυπόθητο γκολ για την γηπεδούχο ήρθε στο 85’ και το σημείωσε ο Ρεμί με ωραίο σουτ μέσα από την περιοχή και πλάγια. Ο Μαλόνεϊ στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων με εκτέλεση φάουλ κατάφερε και ισοφάρισε για τη Ρέντινγκ, με τη φιλοξενούμενη να φτάνει σε μια πολύ σημαντική ισοπαλία!