Home SPORTS NEWS «Σφαλιάρα» της Κάρντιφ στη Σίτι (videos)

«Σφαλιάρα» της Κάρντιφ στη Σίτι (videos)

Η… πλούσια Μάντσεστερ Σίτι είχε τις πρώτες απώλειες της στη Πρέμιερ Λιγκ, καθώς η Κάρντιφ δεν αστειευόταν και τη νίκησε με 3-2 (δυο γκολ ο Κάμπε) με ανατροπή στην έδρα της για την 2η αγωνιστική. «Τρίποντο» με Σολδάδο για την Τότεναμ, 1-0 τη Σουόνσι!

Τα γκολ στον αγώνα της Κάρντιφ με τη Σίτι μπήκαν στο δεύτερο μέρος. Οι «πολίτες» προηγήθηκαν μάλιστα με τον Ντεκό στο 52’ και η γηπεδούχος έκανε στα επόμενα λεπτά σούπερ ανατροπή. Ισοφάρισε με τον Γκούναρσον στο 60’, ενώ άλλα δυο γκολ σημείωσε ο Φρέιζερ Κάμπε στο 79’ και στο 87’. Στις καθυστερήσεις η Σίτι μείωσε σε 3-2 με τον Νεγκρέδο…

Στο «Γουάιτ Χαρτ Λέιν» η Τότεναμ κατάφερε και νίκησε δύσκολα την Σουόνσι και το τέρμα για τους «πετεινούς» σημείωσε, ξανά ο Σολδάδο. Αυτή τη φορά ο Ισπανός άσος σκόραρε με πέναλτι στο 58’, με τη γηπεδούχο να κάνει το 2Χ2. Οι δυο ομάδες έχουν υποχρεώσεις και για το Γιουρόπα Λιγκ…

Αναλυτικά για την 2η αγωνιστική στη Πρέμιερ Λιγκ έχουμε:
Σάββατο
Φούλαμ – Άρσεναλ 1-3 (77′ Μπεντ / 14′ Ζιρού, 41′, 68′ Ποντόλσκι)
Στόουκ – Κρίσταλ Πάλας 2-1 (58′ Τσάρλι Άνταμ, 62′ Σόκρος / 31′ Σαμάκ)
Χαλ – Νόριτς 1-0 (22′ πέν. Μπρέιντι)
Σαουθάμπτον – Σάντερλαντ 1-1 (88′ Ζοζέ Φόντε / 3′ Τζακερίνι)
Έβερτον – Γουέστ Μπρομ 0-0
Νιούκαστλ – Γουέστ Χαμ 0-0
Άστον Βίλα – Λίβερπουλ 0-1 (21′ Στάριτζ)
Κυριακή
Κάρντιφ – Μάντσεστερ Σίτι 3-2 (60′ Γκούναρσον, 79′, 87′ Φρέιζερ Κάμπελ / 52′ Ντζέκο, 93′ Νεγκρέδο)
Τότεναμ – Σουόνσι 1-0 (58′ πέν. Σολδάδο)