Home SPORTS NEWS Εκπλήξεις στο Κύπελλο Ιταλίας

Εκπλήξεις στο Κύπελλο Ιταλίας

Δεν έλειψαν οι εκπλήξεις από τους αγώνες του 3ου γύρου του Κυπέλλου Ιταλίας (νοκ άουτ ματς), καθώς στους αγώνες που έγιναν το Σάββατο αποκλείστηκαν τέσσερις ομάδες της α’ κατηγορίας,
Πρόκειται για τις Κάλιαρι, Τορίνο, Τζένοα και Λιβόρνο. Η Μπολόνια με τους Χριστοδουλόπουλο και Κονέ στην ενδεκάδα, 1-0 τη Μπρέσια!

Η Κάλιαρι έχασαν με 1-2 στην παράταση (κ.α. 1-1) από τη Φροζινόνε (β’ κατηγορία), ενώ η Τορίνο ηττήθηκε στην έδρα της με 2-1 από την Πεσκάρα (έπεσε πέρυσι από το καμπιονάτο). Η Τζένοα δεν… απέφυγε το σοκ, καθώς έχασε με 4-2 στα πέναλτι (2-2 κανονική διάρκεια και παράταση με τον Τζιλαρντίνο να ανοίγει το σκορ) στην έδρα της Σπέτσια (β’ κατηγορία). Η Λιβόρνο έχασε από τη Σιένα με 0-1.

Η Μπολόνια νίκησε δύσκολα στο «Ρενάτο Νταλάρα» με 1-0 τη Μπρέσια, με τους Χριστοδουλόπουλο και Κονέ στην ενδεκάδα. Ο δεύτερος έγινε αλλαγή στο 46’ και μπήκε στη θέση του ο Μοσκαρντέλι και ο πρώτος στο 76’ αντί του Πασιέντσα…

Η Πάρμα (εκτός αποστολής ο Σωτήρης Νίνης)… σκόρπισε με 4-0 τη Λέτσε (β’ κατηγορία) 4-0 στο «Ενιο Ταρντίνι», ενώ η Σαμπντόρια νίκησε με 2-0 τη Μπενεβέντο (β’ κατηγορία) στο «Λουίτζι Φερράρις». Όπως και η Κιέβο (2-0) κόντρα στην Εμπολι (β’ κατηγορία) το «Μπετεγκόντι».

Στην παράταση επικράτησε η Σασουόλο με 3-1 (κ.α. 1-1) της Νοβάρα (β’ κατηγορία) εκτός έδρας. Δύσκολα έφτασε στην επιτυχία και η Βερόνα με 1-0 στο «Μπαρμπέρα» της Σικελίας κόντρα στη Παλέρμο (β’ κατηγορία)…