Home SPORTS NEWS Φορλάν και Σουάρες νίκησαν την Ιαπωνία (video)

Φορλάν και Σουάρες νίκησαν την Ιαπωνία (video)

Η Ουρουγουάη δεν δυσκολεύτηκε ιδιαίτερα να επικρατήσει στο Στάδιο Μιγιάγκι της Ιαπωνίας με 4-2, έχοντας σε μεγάλη ημέρα τον Ντιέγκο Φορλάν και τον Λουίς Σουάρες.

Οι Ιάπωνες έχουν ακόμα πολύ δουλειά να κάνουν για να εμφανιστούν ανταγωνιστικοί στο Μουντιάλ της Βραζιλίας. Ο επιθετικός της ιντερνασιονάλ πέτυχε δύο γκολ στο 27 και το 29 για να δώσει στην Ουρουγουάη το προβάδισμα.

Τη σκυτάλη στο δεύτερο ημίχρονο πήρε ο Σουάρες, ο οποίος βρήκε δίχτυα στο 52 για το 3-0. Ο Καγκάβαμείωσε σε 3-1, αποδεικνύοντας την καλή κατάσταση που βρίσκεται αυτήν την περίοδο. Στο 58 ο Άλβαρο Γκονσάλες έδωσε ξανά αέρα τριών τερμάτων για το 4-1.

Το τελικό σκορ, 4-2, διαμόρφωσε ο Χόντα με εκπληκτική εκτέλεση φάουλ. Η Ουρουγουάη χρειάζεται ανάλογες εμφανίσεις στα προκριματικά της Νοτίου Αμερικής για να ανέβει κι άλλο από την 5η θέση που είναι τώρα.