Home SPORTS NEWS Δυο ισοπαλίες στη Γερμανία (Videos)

Δυο ισοπαλίες στη Γερμανία (Videos)

Δεν υπήρξε νικήτρια ομάδα στα δυο ματς που είχαμε την Κυριακή για τη μπουντεσλίγκα, καθώς αναδείχθηκαν ισόπαλες με 1-1 Φράιμπουργκ με Χέρτα, αλλά και η Στουτγάρδη με τη Φρανκφούρτη, με τον Ιμπίσεβιτς να χάνει πάντως πέναλτι στο 90’+4!

Η Φράιμπουργκ έμεινε χωρίς νίκη, μετά και την 6η αγωνιστική, καθώς αν και προηγήθηκε έμεινε στο 1-1 απέναντι στη Χέρτα. Το 1-0 έκανε ο Μεχμέντι μόλις στο 6’. Ο Σκιέλμπρεντ στο 38’ ισοφάρισε, με τη γηπεδούχο να έχει τρεις βαθμούς και η φιλοξενούμενη οκτώ.

Στη Στουτγάρδη, η ομώνυμη ομάδα έμεινε στο 1-1 με την Άινταρχτ. Τα γκολ μπήκαν μέσα σε δυο λεπτά. Στο 14’ ο Ρους έκανε το 1-0 για την φιλοξενούμενη, ενώ στο 16’ ισοφάρισε ο Βέρντερ. Η Στουτγάρδη έχασε τη μεγάλη ευκαιρία για να πάρει τη νίκη στις καθυστερήσεις, καθώς κέρδισε πέναλτι, αλλά δεν κατάφερε να σκοράρει ο Ιμπίσεβιτς… Η γηπεδούχος δεν έχασε για τρίτο ματς (2-1-0) και ανέβηκε στους επτά πόντους, όσους και η φιλοξενούμενη…

Αναλυτικά για την 6η αγωνιστική στη μπουντεσλίγκα έχουμε:
Παρασκευή
Γκλάντμπαχ – Μπράουνσβαϊγκ 4-1 (22′ Βεντ, 31′, 75′ Ραφαέλ, 72′ πέν. Κρούζε / 58′ Μπόλαντ)
Σάββατο
Ανόβερο – Άουγκσμπουργκ 2-1 (60′ Σόμπιεχ, 89′ πέν. Χούστι / 51′ πέν. Φέρχαχ)
Βόλφσμπουργκ – Χόφενχαϊμ 2-1 (44′, 48′ Όλιτς / 15′ Μοντέστ)
Νυρεμβέργη – Ντόρτμουντ 1-1 (51′ Νίλσον / 37′ Σμέλτσερ)
Μάιντς – Λεβερκούζεν 1-4 (82′ Γιουνούς Μαλί / 19′, 45’+1 Ρόμπι Κρουζ, 38′ Λαρς Μπέντερ, 59′ Κίσλινγκ)
Αμβούργο – Βέρντερ 0-2 (32′, 90′ Πέτερσεν)
Σάλκε – Μπάγερν 0-4 (21′ Σβάινσταϊγκερ, 22′ Μάντζουκιτς, 75′ Ριμπερί, 84′ Πισάρο)