Home SPORTS NEWS Πολύ σκληρό για να πεθάνει το Αμβούργο (Video)

Πολύ σκληρό για να πεθάνει το Αμβούργο (Video)

Σε ένα χορταστικό ματς στο σημειώθηκαν τέσσερα τέρματα, Φρανκφούρτη και Αμβούργο ήρθαν ισόπαλοι με σκορ σκορ 2-2 για την 7η αγωνιστική του γερμανικού πρωταθλήματος.

Το σκορ της αναμέτρησης άνοιξε για τους γηπεδούχους ο Φλουμ στο 31ο λεπτό, με το Αμβούργο όμως να ισοφαρίζει στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους με τον Λασόγκα. Στο δεύτερο μέρος της αναμέτρησης η Φρανκφούρτη πήρε εκ νέου προβάδισμα στο σκορ με τον Ρους στο 55′, όμως το Αμβούργο κατάφερε να ισοφαρίσει στο 86′ με τον Γιάνσεν.

Τα αποτελέσματα της 7ης αγωνιστικής:

Παρασκευή
Άουγκσμπουργκ – Γκλάντμπαχ 2-2 (27′ Χαν, 88′ Μίλικ / 33′ Κρούζε, 71′ Χργκότα)

Σάββατο
Ντόρτμουντ – Φράιμπουργκ 5-0 (35′ και 45′ πέν. Ρόις, 58′ και 70′ Λεβαντόβσκι, 79′ Μπλαστσικόβσκι)
Μπάγερν – Βόλφσμπουργκ 1-0 (63′ Τόμας Μίλερ)
Λεβερκούζεν – Ανόβερο 2-0 (23′ Ρόλφες, 37′ Σαμ)
Χόφενχαϊμ – Σάλκε 3-3 (16′ Μοντέστ, 48′ πέν. Ρομπέρτο Φιρμίνο, 61′ Άμπρααμ / 3′ ΚΠ Μπόατενγκ, 13′ Ματίπ, 40′ Χέγκερ)
Χέρτα – Μάιντς 3-1 (48′ και 73′ Αλαγκί, 74′ Μπεν-Χατιρά / 7′ Νίκολαϊ Μίλερ)
Φρανκφούρτη – Αμβούργο 2-2 (31’ Φλουμ, 55’ Ρους / 45+3 Λασόγκα, 86’ Γιάνσεν)