Home SPORTS NEWS 3 στα 3 η Ρεάλ Μαδρίτης (video)

3 στα 3 η Ρεάλ Μαδρίτης (video)

Με τον Ίσκο να βρίσκεται σε ακόμα μια μεγάλη ημέρα και τον Κριστιάνο Ρονάλντο να σπάει το ρόδι για φέτος, η Ρεάλ δεν δυσκολεύτηκε να επιβληθεί της Αθλέτικ Μπιλμπάο με 3-1 στο Μπερναμπέου.

Οι μερένχες άνοιξαν το σκορ στο 26′ ύστερα από την έξοχη ασίστ του Μπενζεμά στον Ίσκο. Λίγο πριν τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου, ο Ντι Μαρία βρήκε το κεφάλι του Ρονάλντο για το 2-0. Αυτό ήταν το πρώτο γκολ του Πορτογάλου στο πρωτάθλημα και το πρώτο από τις 10 Αυγούστου.

Στο δεύτερο ημίχρονο, στο 72, ο Ίσκο πέτυχε το δεύτερο προσωπικό του τέρμα και τρίτο της Ρεάλ, ύστερα από συνδυασμό ξανά με τον Μπενζεμά.

Οι Βάσκοι του Ερνέστο Βαλβέρδε μείωσαν στο 79 με τον Ιμπάι ενώ έχουν παράπονα για ένα πέναλτι που δεν τους δόθηκε δύο λεπτά αργότερα.