Home SPORTS NEWS Νίκη για Χόφενχαϊμ (video)

Νίκη για Χόφενχαϊμ (video)

Η Χόφενχάιμ επέστρεψε στις νίκες στη μπουντεσλίγκα, καθώς επικράτησε με 2-1 της Γκλάντμπαχ, διατηρώντας την καλή παράδοση που έχει κόντρα στην συγκεκριμένη αντίπαλο, ισοπαλία 1-1 είχαμε ανάμεσα σε Μπράουνσβάιγκ και Νυρεμβέργη!

Η Χόφενχάιμ πέτυχε την 2η νίκη στη μπουντεσλίγκα και ανέβηκε στους 8 βαθμούς, ενώ η Γκλάντμπαχ έμεινε στους 6… Στο «Ράιν Νέκαρ Αρένα» η Χόφενχάιμ προηγήθηκε με γκολ του Μοντέστ στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου. Στο 54’ ο Βόλαντ πέτυχε το 2-0. Ο Χργκότα στο 75’ μείωσε σε 2-1 για την Γκλάντμπαχ.

Στο άλλο ματς της Κυριακής η Μπράουνσβάιγκ έκανε το 1-0 με τον Λούσεκ στο 28’, και η Νυρεμβέργη ισοφάρισε με τον Ελαμπντελάουι στο 70’… Η γηπεδούχος έμεινε στον έναν βαθμό, ενώ και η φιλοξενούμενη δεν έχει νίκη, και κατέκτησε τον τρίτο βαθμό της…

Αναλυτικά για την 5η αγωνιστική της μπουντεσλίγκα έχουμε:
Παρασκευή
Χέρτα – Στουτγκάρδη 0-1 (49′ Γκέντνερ)
Σάββατο
Μπάγερν – Ανόβερο 2-0 (51′ Μάντζουκιτς, 64′ Ριμπερί)
Λεβερκούζεν – Βόλφσμπουργκ 3-1 (24′ Σαμ, 65′, 90′ Κίσλινγκ/39’ Όλιτς)
Βέρντερ – Φρανκφούρτη 0-3 (14′ και 34′ Κάντλετς, 77′ αυτ. Πρεντλ)
Μάιντς – Σάλκε 0-1 (34′ ΚΠ Μπόατενγκ)
Άουγκσμπουργκ – Φράιμπουργκ 2-1 (62′ Χαλίλ Αλτιντόπ, 89′ Βέρνερ / 46′ Μεχμέντι)
Ντόρτμουντ – Αμβούργο 6-2 (19′, 65′ Ομπαμεγιάνγκ, 22′ Μχιταριάν, 73′, 81′ Λεβαντόβσκι, 74′ Ρόις / 26′ Λαμ, 49′ Βέστερμαν)