Home SPORTS NEWS Ονειρική… Ρόμα (video)

Ονειρική… Ρόμα (video)

Όνειρο…. ζουν, μην τους ξυπνάτε! Με τον Μίραλεμ Πιάνιτς μεγάλο πρωταγωνιστή, αφού πέτυχε και τα δυογκολ της Ρόμα με απευθείας φάουλ και ένα πέναλτι, η Ρόμα συνέχισε την προέλαση της στο καμπιονάτο, αφού νίκησε, υπό το βλέμμα του Ντιέγκο Αρμάντο Μαραντόνα, με 2-0 τη Νάπολι στο «Ολύμπικο», διατήρησε το απόλυτο (8-0-0), αναγκάζοντας την αντίπαλός της στην πρώτη ήττα (6-1-1). Οι «τζιαλορόσι» πέτυχαν λοιπόν την 8η συνεχόμενη νίκη της, κάτι που κάνουν για πρώτη φορά στην ιστορία τους στο ξεκίνημα της καμπιονάτο… Έτσι, η Ρόμα είναι πλέον στο +5 από τη Νάπολι, αλλά και τη Γιουβέντους, που έχει ένα ματς λιγότερο…

Ο Βόσνιος μέσος έκανε το 1-0 σε καθοριστικό σημείο. Συγκεκριμένα, βρήκε δίχτυα με άψογη εκτέλεση φάουλ στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου μέρους! Ο Πιάνιτς πέτυχε το 2-0, στο 71’ με πέναλτι, σε φάση την οποία αποβλήθηκε ο Καναβάρο με δεύτερη κίτρινη κάρτα (πρώτη στο 45’)! Όπως είπαμε στις εξέδρες του «Ολίμπικο» βρέθηκε και ο Ντιέγο Μαραντόνα. Στον πάγκο έμεινε ο Βασίλης Τοροσίδης…